SPOSOBY PIELĘGNACJI WODY W NASZYCH BALIACH

Aby mieć jak najwięcej przyjemnych wrażeń podczas kąpieli i aby SPA działało bez problemów przez wiele lat, należy uznać czyszczenie spa za konieczne zadanie. Aby nie marnować cennej wody, poprzez częste jej zmienianie, należy zastanowić się nad specjalnym zestawem i filtrami do oczyszczania wody. Pozwalają one na dłuższe użytkowanie wody w balii, ponieważ oczyszczają wodę poprzez pozbycie się szlamu, cząstek organicznych i bakterii.        Pozwól,   że opiszemy bardziej szczegółowo sposoby oczyszczania wody:

Zestawy do pielęgnacji wody

Jeśli nie są używane żadne środki czyszczące, woda powinna zostać wymieniona po dwóch dniach użytkowania. Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest wiele sposobów do wyboru – od gorszych chlorowych zabiegów po łagodniejsze, bardziej przyjazne dla środowiska, które zapobiegają marnowaniu cennej wody. Zalecamy stosowanie zestawu Aquafinesse – łagodnego dla skóry i prostego sposobu do pielęgnacji wody. Ten łatwy w użyciu tygodniowy system leczenia wyrównuje pH, alkaliczność i jednocześnie oczyszcza. Przyjemnym dodatkiem jest jego lawendowy zapach. Tabletki w tym zestawie zawierają chlor, który jest najbardziej niezawodnym elementem do oczyszczania wody. Jeżeli ktoś decyduje się na używanie środków zawierających chlor, musi wybrać piec ze stali 316, aby uniknąć reakcji chemicznej z wyżej wymienionym środkiem, czyli nie dopuścić do korozji pieca.

Systemy filtracji

Podobnie jak w przypadku zabiegów wodnych, istnieje szeroki wachlarz filtrów do wyboru. Filtry kasetowe i filtry piaskowe pozostają najbardziej popularne. Filtry piaskowe wymagają mniej konserwacji niż kasetowe, ponieważ ziarna piasku mogą być użytkowane do 5 lat zanim dojdzie do konieczności wymiany. Proces oczyszczania jest prosty – brudna woda dostaje się do filtra, gdzie jest oczyszczana ze wszystkich małych cząstek organicznych i gruzu (które zostają uwięzione w ziarnach piasku), a następnie przefiltrowana i czysta woda trafia z powrotem do balii.

Znalezienie dobrego sposobu uzdatniania wody lub jej filtracji może przyczynić się do większej satysfakcji z kąpieli. Dokonując wyboru, należy upewnić się, że zestaw do pielęgnacji wody jest kompatybilny z piecem. Utrzymanie czystej wody nie powinno być traktowane jako żmudne zadanie – może być bardzo proste i szybkie, a zarazem skuteczne.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz w poniższych artykułach:

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *