PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD BALIE LUB SAUNY

Przygotowanie podłoża jest czymś co należy przemyśleć z wyprzedzeniem. Właściwy dobór miejsca oraz przygotowanie podłoża mają duże znaczenie na długowieczność balii, oraz samą satysfakcję kąpiących się. Poniżej przedstawiono czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu doboru podłoża dla balii z hydromasażem:

Stabilność i równość

Solidne i równe – to dwa najważniejsze wymagania dla podłoża. Musi ono być wystarczająco mocne, aby utrzymać pełną balię wraz z kąpiącymi się i musi być wystarczająco równe, aby woda w balii była równa i nie wylewała się. Nie oznacza to, że musi być wykonane tylko z betonu. Istnieje wiele opcji do wyboru, które zapewniają ten sam poziom stabilności, a jednocześnie pięknie wyglądają.

Materiały

Niektóre z popularnych opcji to podsypka żwirowa, płyty chodnikowe, płytki, drewniane konstrukcje (np. tarasy). Wybór zależy od preferencji właściciela. Ładnie rozłożona podstawa może jeszcze bardziej poprawić wizualną estetykę. Oto kilka wspaniałych aranżacji przygotowanych przez naszych klientów:

Cyrkulacja powietrza

Jest to kolejny kluczowy czynnik, szczególnie jeśli chodzi o drewniane balie. Jeśli jest to możliwe, to najlepiej aby balia znajdywała się nad ziemią tak, aby powietrze swobodnie krążyło pod dnem, a wilgoć wyparowywała. Kolejną kwestią do rozważenia jest umieszczenie balii w cieniu czy też bezpośrednio na słońcu. Jeśli chodzi o balie z wkładami z polipropylenu (PP) lub z włókna szklanego, nie ma to większego znaczenia. Jeśli chodzi o drewniane balie to cień, szczególnie w wilgotnym klimacie, przyczynia się do tworzenia glonów i pleśni, dlatego zaleca się ustawienie jej w miejscu nasłonecznionym.

Dolna izolacja

Jeśli balia nie posiada dolnej izolacji, a ma być użytkowana w chłodniejszym klimacie, należy rozważyć grubszą podstawę. Umieszczenie balii nad ziemią będzie działało jako izolacja. Inną opcją jest umieszczenie jej na arkuszu styropianu (przy wyborze tej opcji nie wolno zapomnieć o zapewnieniu prawidłowej cyrkulacji powietrza).

Masz jakieś uwagi lub wskazówki, którymi chcesz się z nami podzielić? A może jakieś pytania pozostały bez odpowiedzi? Umieść komentarz poniżej! Zaś jeśli potrzebujesz jeszcze więcej informacji to poczytaj artykuły poniżej.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *