OPIEKA NAD BALIĄ W ZIEMIE

Zima nadchodzi! Śnieg pada z nieba w mroźną zimową noc, ale to nie ma nic wspólnego z ciepłymi kąpielami w balii. Podążając za naszym przewodnikiem, korzystania z ciepłych kąpieli w balii podczas zimy, możesz cieszyć się tą aktywnością przez całą zimę!

Podgrzewanie balii z hydromasażem w chłodniejsze dni

Będzie to trwać dłużej niż zwykle, ponieważ zarówno początkowa temperatura wody, jak i temperatura zewnętrzna są istotnymi czynnikami. Upewnij się, aby balia podczas nagrzewania była przykryta.

Gdy temperatura spada poniżej zera

W chłodniejszym klimacie, gdzie normą są temperatury poniżej zera, należy upewnić się, że woda nie ulegnie zamarznięciu w balii. Ponieważ woda rozszerza się podczas zamarzania, a wzrost jej objętości może spowodować poważne uszkodzenie wkładu z włókna szklanego lub polipropylenu, drewnianych paneli, pieca i systemów masażu.

Ważne jest, aby planować z wyprzedzeniem. Powiedzmy, że temperatura spada do -5 ° C, a balia jest wypełniona wodą. Jeśli ktoś planuje użyć balii następnego dnia, to jest wskazana duża ilość wody w balii, bo nie zamarznie szybko. Jeśli jednak nie planujemy korzystać przez tydzień lub dłużej, należy ją całkowicie opróżnić. Oczywiście, jeśli temperatura spadnie jeszcze niżej, powiedzmy -10 ° C i poniżej, to ta sama ilość wody zamarza znacznie szybciej.

Całkowite opróżnienie balii oznacza nie tylko odprowadzenie całej wody, ale także upewnienie się, że w różnych złączach i przewodach również nie ma wody. Nie zapomnij sprawdzić czy nie ma jakiś pozostałości wody w piecu.

Jeśli w balii zainstalowano system masażu bąbelkami powietrza, pozostałości wody z rur i węży tego systemu muszą zostać wydmuchane. Najpierw należy całkowicie opróżnić balię, a następnie włączyć dmuchawę do masażu powietrzem i pozostawić ją na 5 do 7 minut, aż przestanie wydmuchiwać pozostałą wodę.

Jeśli chodzi o system hydromasażu, nie trzeba go dodatkowo spuszczać (woda jest całkowicie spuszczana z systemu po wyłączeniu dmuchawy).

Zimowanie balii

Jeśli balia nie będzie używana przez całą zimę, powinna być przygotowana do „hibernacji”. Po pierwsze, należy całkowicie opróżnić z niej wodę (z wanny, pieca, systemów masażu i innych połączeń), dotyczy to wszystkich rodzajów balii – drewnianych, z wkładem z włókna szklanego i polipropylenu. Jeśli zainstalowany jest zewnętrzny zawór wody, można go owinąć izolacyjną tkaniną. Filtry, pompy do masażu lub inne urządzenia spa powinny być odłączone i przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych.

Jeśli zimuje się drewnianą balię, należy wziąć pod uwagę taki czynnik jak wilgotność. Nie zaleca się pozostawienia drewnianej balii pustej przez dłuższy czas, ponieważ wtedy drewno może wyschnąć. Na szczęście wilgotność w zimie jest stosunkowo wysoka, dlatego w chłodniejszych klimatach drewniane balie można pozostawić puste. Nie ma potrzeby dodatkowych osłon (w ten sposób powietrze może swobodnie krążyć).

Podsumowując: 1) przykrywaj pokrywą balię podczas podgrzewania wody, 2) planuj z wyprzedzeniem – jeśli korzystasz z balii bardzo często to pozostawiona w niej woda nie zamarza, 3) jeśli balia jest nie używana to opróżniaj ją dokładnie z wody, 4) ciesz się z jacuzzi podczas zimowych miesięcy.

Szczęśliwych kąpieli!

 

Masz jakieś uwagi lub wskazówki, którymi chcesz się z nami podzielić? A może jakieś pytania pozostały bez odpowiedzi? Umieść komentarz poniżej! Zaś jeśli potrzebujesz jeszcze więcej informacji to poczytaj artykuły poniżej.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *