MONTAŻ BALII Z WKŁADEM POLIPROPYLENOWYM (PP)

Przede wszystkim wewnętrzna rama jest spawana i formowana w celu zapewnienia właściwej końcowej konstrukcji balii. Polipropylen stosowany w naszych baliach jest wyjątkowo trwały, przyjazny dla środowiska i łatwy do czyszczenia. Oferujemy trzy kolory: niebieski, szary i czarny. Wewnętrzna rama może mieć podwójnie izolowane dno oraz izolowane ściany.

Wkład z polipropylenu do balii TimberIN 2

 Zamknięte ławy polipropylenowe

Ławki polipropylenowe mogą być otwarte lub zamknięte. Na tych zdjęciach pokazano zamknięte ławki. Taki rodzaj ław pomaga oszczędzać wodę, ponieważ nie wpływa ona pod ławki. Ławki te są bezpiecznie zespawane, aby chronić wodę przed wyciekiem.

Wnętrze balii z zamkniętymi ławami polipropylenowymi

Zaokrąglone krawędzie

Okrągłe krawędzie są gładkie i trwałe. Połączenie dwóch części jest głównym szczegółem struktury elementu. Połączenie to wiąże się z wykorzystaniem czterech drewnianych wpustów (wewnątrz panelu drewnianego), by następnie całość zespolić.

Zaokrąglona drewniana krawędź balii TimberIN 1 Zaokrąglona drewniana krawędź balii TimberIN 2 Montaż zaokrąglonej krawędzi balii TimberIN 3

Instalacja pieca

Wewnętrzny piec ze stali nierdzewnej do opalania drewnem posiada sześć punktów, które muszą być właściwie i bezpiecznie połączone, aby bez obaw korzystać z pieca. Należy zauważyć, że sześć metalowych części jest przyspawanych w określonych miejscach w celu zakotwiczenia. Do tego procesu stosowane są tylko śruby ze stali nierdzewnej. W komplecie jest też 2-metrowy komin ze stali nierdzewnej i daszek przeciwdeszczowy. Podczas transportu – komin rozłożony jest na dwie części.

Instalacja pieca wewnętrznego do balii Timberin 1 Mocowanie pieca wewnętrznego do balii Timberin 2 Instalacja pieca wewnętrznego do balii Timberin 3 Montaż pieca wewnętrznego do balii Timberin 4

Izolacja termiczna 

Panele z pianki polistyrenowej są używane do izolacji balii (ściany i dno). Grubość izolacji wynosi 50 mm. Można zauważyć, że jeżeli dno jest podwójnie izolowane to balia jest nieco wyższa.

Montaż izolacji termicznej ścian balii TimberIN

Izolacja termiczna ścian balii TimberIN 2

Drewniana dekoracja

Po dokonaniu izolacji ścian następuje umieszczanie drewnianego wykończenia. Dzięki systemowi „Click” drewniane deski łatwo są łączone ze sobą. System „Click” pomaga bezproblemowo łączyć różne drewniane deski bez użycia klejów lub innych sztucznych materiałów, które mogłyby ulegać rozkładowi lub rozpadowi pod wpływem różnych warunków pogodowych.

Montaż drewnianej dekoracji balii Timberin 1

Montaż drewnianej dekoracji balii Timberin 2 Drewniana dekoracja balii Timberin 3

Pierścienie ze stali nierdzewnej

Dwa lub trzy (w zależności od modelu) pierścienie ze stali nierdzewnej służą do pełnego ograniczenia balii. Pierścienie połączone są ze śrubą wewnętrzną również ze stali nierdzewnej. Pierścienie te powinny zawsze być tak ciasno ściągnięte, jak to tylko możliwe, bez uszkodzenia zewnętrznej powierzchni wanny.

Pierścienie ze stali nierdzewnej na balii Timberin 1 Pierścienie ze stali nierdzewnej na balii Timberin 2

Drewniana osłona pieca

Drewniana osłona jest instalowana w celu ochrony przed poparzeniem. Szczególnie przydatna, gdy z balii korzystają małe dzieci.

Montaż drewnianej osłony pieca w balii Heater 2

Montaż drewnianej osłony pieca w balii Heater 1

Mini-Bar

Po zainstalowaniu drewnianej osłony, przy użyciu śrub ze stali nierdzewnej umieszcza się mini-bar. Zazwyczaj drewniana pólka zawiera cztery miejsca do umieszczania napojów. Drewniany mini-bar jest starannie wykonany z bardzo gładkimi częściami narożnymi.

Drewniany mini-bar do balii TimberIN 1 Drewniany mini-bar do balii TimberIN 2

Drewniana pokrywa

Drewniana pokrywa składa się z dwóch części. Każda część ma dwa uchwyty do jej podniesienia. W celu przesunięcia lub podniesienia części drewnianej pokrywy, zaleca się używanie tych dwóch uchwytów jednocześnie, ponieważ drewno, z którego jest wykonana pokrywa, jest ciężkie.

Drewniana pokrywa do balii TimberIN 1 Drewniana pokrywa na balii TimberIN 2

Balia jest gotwa!

Zmontowana balia z wkładem polipropylenowym i piecem wewnętrznym

Więcej przydatnych informacji znajdziesz w poniższych artykułach:

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *