TWOJA WŁASNA ZATOPIONA BALIA TARASOWA: GDZIE I JAK?

Przede wszystkim, jeśli zdecydowałeś się na model tarasowy z własnym tarasem, musisz przygotować plan. Poświęć trochę czasu na przemyślenie kwestii technicznych, zdecyduj, który obszar jest najlepszy dla twojej balii, gdzie umieścić piec, filtr lub inny sprzęt spa. Jaki rodzaj materiału zostanie użyty do dekoracji, to kolejna rzecz do rozważenia. Rozejrzyj się i zdecyduj, co najlepiej pasuje do Twojego ogrodu. Może wszystko będzie udekorowane i otoczone kamieniami oraz roślinami, wtedy nimi możesz zasłonić boki, lub jeśli masz drewniany taras, na którym chcesz umieścić banię to musisz tylko wyciąć koło i w nim ją umieścić. Ale zacznijmy wszystko od początku.

  • Dopasowanie balii do tarasu jest prawdopodobnie jedną z najbardziej estetycznych i praktycznych instalacji. Możliwości takiego montażu są nieskończone, ale sama balia w końcowym efekcie jest zintegrowana z miejscem ulokowania, częściowo lub całkowicie. Należy pamiętać, że konstrukcja nośna tarasu musi być wytrzymała, aby udźwignąć balię napełnioną wodą.

Przykłady zamontowanej tarasowej balii z hydromasażem i piecem wewnętrznym (1)

 

 

  • Sprawdź wymagania budowlane, które są zależne od lokalnego prawa, jeszcze zanim zaczniesz projekt. Punkt oparcia i betonowa podstawa to na ogół pierwsze kroki przy przygotowywaniu terenu. Jeśli wanna jest zagłębiona w ziemi, wykop powierzchnię i wygładź powierzchnię ziemi, upewniając się, że jest pozioma i wolna od niepotrzebnych zanieczyszczeń.

Przykłady zamontowanej balii tarasowej z piecem wewnętrznym (2)

 

  • Jeśli balia jest wpuszczona w dół do pokładu, upewnij się, że planujesz odpowiedni do niej dostęp. Jeśli korzystasz z systemu hydromasażu, filtracji lub pieca elektrycznego to dostęp do nich nie powinien być ograniczony. Konserwacja lub inne czynności są zazwyczaj łatwiejsze przy naziemnej balii, ale zawsze zależy to od sposobu, w jaki chcesz ją zintegrować z otoczeniem. Co więcej, wygląd i estetyka są podstawą tworzenia projektu.

Instalacja modelu balii tarasowej z izolacją (1)

 

 

Montaż modelu balii tarasowej

  • Jeżeli chcesz, aby miejsce, gdzie znajduje się Twoja balia było przytulne i przyciągało gości to umieszczenie wokół niej dowolnych mebli ogrodowych typu stół, bar, krzesła czy ławeczki jest podstawą. Ponadto, gdy niektórzy będą korzystać z kąpieli, to inni mogą pozostać na zewnątrz i uczestniczyć w rozmowie korzystając z umieszczonych przez Ciebie mebli. Pomyśl również o światłach w ogrodzie. Efekt świateł wieczorem może być spektakularny i nadać jeszcze więcej uroku temu miejscu.

Przykłady zamontowanej balii tarasowej z piecem wewnętrznym (3)

 

Upewnij się, że przed zakupem masz jasny obraz tego, jak powinno wyglądać ustawienie Twojego idealnego modelu balii tarasowej. Mamy nadzieję, że umieszczone wskazówki pomogą Ci w podjęciu decyzji!

Nadal potrzebujesz jakiś informacji? Poczytaj artykuły poniżej.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *