KORZYŚCI ZDROWOTNE Z UŻYTKOWANIA BALII

Niedawno wykonane badanie wykazało, że obecnie w użyciu jest 7,3 miliona amerykańskich balii. Podczas gdy niektórzy ludzie zainstalowali je w celu zwiększenia wartości estetycznych swoich domów, to wielu dokonało zakupu z powodu pozytywnych korzyści, jakie balie mogłyby zapewnić dla ich zdrowia. Oto siedem najważniejszych korzyści dla zdrowia, jakie może przynieść używanie balii:

1. Popraw swój sen

Czy wiesz, że bezsenność regularnie dotyka prawie 75 procent populacji USA? Fani gorących kąpieli lubią komentować, jak szybko zasypiają po wieczornym relaksie w balii. Zwiększenie temperatury ciała pomaga szybciej zasnąć i zmniejsza ilość problemów ze snem w ciągu nocy, oraz niweluje potrzeby korzystania z komercyjnych produktów do spania. Jedno z ostatnich badań zalecało pobyt przez 15 minut w 103 litrach wody na 90 minut przed snem.

2. Obniż stres i niepokój

Jest dobry powód, dla którego czujesz się zrelaksowany po spędzeniu czasu w balii z hydromasażem. Połączenie podgrzanej wody, masażu z dysz w balii i uczucia nieważkości jest receptą na zmniejszenie fizycznego i psychicznego stresu wraz z obniżeniem odczuwalnego niepokoju. Szum i ruch wirującej wody sprzyjają relaksacji. Dzielenie się tym czasem z przyjacielem może być także świetną interakcją społeczną, która generuje wiele pozytywnych emocji.

3. Zmniejsz ból i przyspiesz leczenie

Dobra kąpiel jest szczególnie korzystna dla osób mających problemy z bólami kolan, pleców lub innymi dolegliwościami związanymi ze stawami. Zapewnia łagodzenie bólu u osób z chorobami reumatycznymi układu ruchu, takimi jak zapalenie stawów, zapalenie ścięgien czy zespół cieśni nadgarstka. Ciepło poprawia krążenie krwi, rozluźnia napięcie mięśni i zmniejsza stan zapalny stawów. Wiele osób zauważa większą siłę, elastyczność i zakres ruchu. W niektórych przypadkach balia umożliwia swojemu użytkownikowi powrót do normalnej codziennej rutyny, która z powodu bólu lub innego dyskomfortu, była utrudniona lub nie możliwa. Stosowanie w odpowiednim czasie, ciepłych kąpieli w balii może również pomóc zmniejszyć skurcze mięśni związane z urazami sportowymi.

4. Obniż poziom cukru we krwi

Wstępne badania wykazały, że czas spędzany w balii może obniżać poziom cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2. Pacjenci, którzy spędzali pół godziny w balii z hydromasażem sześć dni w tygodniu przez trzy tygodnie doświadczyli spadku stężenia glukozy we krwi od 182 mg / dl do 159 mg / dl i zauważyli zwiększenie dobrego samopoczucia. Temperatura wody w balii faktycznie naśladuje efekty ćwiczeń, które okazały się korzystne dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2.

5. Niższe ciśnienie

Temperatura wody w balii powoduje również, że serce pracuje szybciej, aby rozproszyć nadmiar ciepła. Ciało reaguje zwiększając przepływ krwi i wytwarzając dodatkowy tlen, który rewitalizuje komórki. Gdy twoje ciało staje się cieplejsze, twoje komórki rozszerzają się, obniżając opór wobec twojego serca. To z kolei powoduje, że ciśnienie krwi zaczyna spadać. Zwiększenie tętna podczas obniżania ciśnienia krwi korzystnie wpływa na układ krążenia.

6. Promuj zdrowszą skórę

Zmniejszenie stresu i niepokoju związanego z używaniem balii z hydromasażem ma drugorzędną korzyść. Oba problemy są znanymi przyczynami przedwczesnego starzenia się skóry. Ograniczenie stresu i lęku pomaga zwalczać ten proces. Lepsze krążenie, w wyniku stosowania balii, dostarcza skórze tlenu i ważnych składników odżywczych, pozostawiając ją ze zdrową i młodzieńczą poświatą.

7. Zmniejsz ból głowy i częstotliwość migren

Niektóre dowody wskazują, że kąpiele w balii mogą pomóc zapobiec występowaniu niektórych typów chronicznych bólów głowy. Ponieważ mięśnie są luźne, podczas gdy jesteś zanurzony, twoje ciało jest bardziej zrelaksowane i ogólnie mniej napięte. Zmniejsza to szansę na kolejny pulsujący ból głowy, który na ogół wywołany jest napięciem. Dylatacja naczyniowa w połączeniu z efektami ciepłych kąpieli w balii, może również złagodzić ból związany wyżej wymienionymi bólami głowy. Relaks w tworzącej parę balii jest świetnym sposobem radzenia sobie z zatorami związanym z niektórymi rodzajami promieniujących bólów głowy i do wzmacniania zdrowia układu oddechowego poprzez otwarcie dróg oddechowych w zatok i płucach.

Terapia w balii z hydromasażem nie jest już tylko luksusem, ale jest uznanym źródłem relaksacji i terapii w amerykańskich domach. Zaktualizowana technologia sprawia, że ​​urządzenia te są wyjątkowo energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Dzisiejsze balie to zdecydowanie inwestycje o zauważalnych korzyściach zdrowotnych. Przez wiele osób, użytkujących balie, zostało udowodnione, że jest to domowe sanktuarium uzdrawiania.

Nadal potrzebujesz jakiś informacji? Poczytaj artykuły poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *