Basen Z Wodą Słoną Vs. Chlor [I Dlaczego Chlor Jest Lepszy]

To świetny pomysł, aby cieszyć się czasem i iść do basenu lub balii, to jest świetne dla ciała i umysłu, jak również. Plus, to może być fajny sposób na ćwiczenia, utrzymać formę, a nawet cieszyć się trochę terapii. Mając to na uwadze, musisz myśleć o higienie i zachowaniu bezpieczeństwa.

Chcesz się upewnić, że nie jesteś narażony na działanie żadnych złych substancji chemicznych. Po tym wszystkim można znaleźć bakterie w wodzie, więc musisz wiedzieć, czy jest chlor lub coś podobnego w wodzie, w przeciwnym razie może to być bardzo problematyczne i trudne do czynienia z takimi rzeczami. Ważne jest, aby używać chloru lub słonej wody do konserwacji basenu. Tutaj możesz zobaczyć, który z nich jest lepszą opcją.

Dezynfekcja Wody Chlorem Do Balii (3)

Mity o basenach z wodą słoną

Słonowodne balii i baseny stały się popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Wiele osób uważa, że baseny z wodą słoną są wolne od chloru. Systemy słonowodne opierają się na generatorach chloru, które przepychają prąd przez chlor i wprowadzają wspaniały środek dezynfekujący. W rezultacie, rzadko można znaleźć coś takiego jak basen bez chloru, nawet jeśli używasz słonej wody.

Krótka historia

Ważne jest, aby zauważyć, że ludzie używają basenów od wielu lat. Oczywiście z biegiem lat zdołały się one rozwinąć, wzbogacić swoje funkcje i pchnąć je na wyższy poziom. W ciągu ostatnich 100 lat, nie było wiele zabiegów basenów wynaleziono. Na przykład, chlor został wynaleziony na początku 1900 roku.

Ozon był początkowo przeznaczony do dezynfekcji wody pitnej, ale w latach 60-tych i 70-tych zaczęto go używać do czyszczenia wody w basenach. Promienie UV były również używane do atakowania wirusów i bakterii. Słona woda rozpoczęła się w Australii, a ludzie zaczęli używać jej do generowania chloru. Bezpośrednie iniekcje hydroksylowe są nowszą opcją i są używane do sanityzacji wody.

Należy zauważyć, że balii są bardzo popularne od czasów, gdy dostępne były komory kąpielowe i gorące źródła. Zawsze był to świetny sposób na relaks i odprężenie po wysiłku fizycznym. Starożytny Rzym i Starożytna Japonia są doskonałym przykładem korzystania z gorących kąpieli i czerpania z nich korzyści.

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne

Tak jak powiedzieliśmy powyżej, woda może być główną pożywką dla wirusów i bakterii. Dlatego warto używać chloru w basenach i balii, aby zapewnić, że woda jest bezpieczna i zdrowa na dłuższą metę. To pomoże Ci uniknąć chorób. Mając to na uwadze, istnieje różnica między ciepłą i chłodną wodą. Ma ona inne wymagania, jeśli chodzi o ilość chloru i bezpieczeństwo.

Dezynfekcja Wody Chlorem Do Balii (1)

Plusy i minusy oczyszczania wody chlorem

Chlor może być wielki, ponieważ jest to opłacalne i bardzo przystępne. To również wymaga mniej konserwacji i na dodatek, to rzeczywiście udaje się trwać przez znacznie więcej czasu. To również nie prowadzi do żadnych szkód basen lub balii, które jest coś, co należy pamiętać tutaj.

Minusem jest to, że może być uczulenie na chlor, więc są ludzie, którzy mają do czynienia z podrażnienia z narażeniem się na chlor. Ponadto, jeśli jest dużo chloru gazu, może to prowadzić do uszkodzenia płuc. Ma również zapach, który może być dość nieprzyjemny, co jest czymś, o czym należy pamiętać tutaj.

Plusy i minusy leczenia słoną wodą

Należy również pamiętać, że korzystanie z zabiegów solankowych może mieć również swoje plusy i minusy. Plusem jest to, że baseny solankowe i balii nie są tak szorstkie dla skóry i oczu. Ponieważ sprzyja to wyporności, może prowadzić do lepszych wyników, plus masz mniej niechcianych zapachów, co jest tutaj kluczowe.

Problemem jest to, że sól woda gorące kąpiele mogą być drogie. Nie tylko to, ale te systemy solankowe wymagają pewnego rodzaju konserwacji. Może tworzyć bakterie na pewnym poziomie, więc jest to zdecydowanie jedna z tych rzeczy, które mogą zrobić ogromną różnicę przez cały czas. Sól jest katalizatorem korozji i rdzy, więc będzie uszkadzać baseny i balii.

Dezynfekcja Wody Chlorem Do Balii (2)

Co jest lepsze: Słona Woda vs Basen z Chlorem?

Chlor ma swój sprawiedliwy udział w minusach, ale prawdą jest, że jest bardziej wydajny w porównaniu do słonej wody leczenia. Na przykład, to potrzebuje znacznie mniej konserwacji i będzie trwać o wiele więcej czasu. Inną rzeczą, którą należy zauważyć, jest to, że jest to najbardziej opłacalne i można zaoszczędzić pieniądze. Słona woda zabiegi są bardzo drogie, utrzymanie ich kosztuje dużo pieniędzy, a nawet instalacja jest kosztowna. Wymiany są również droższe w porównaniu do systemów chlorowych.

Ponadto, baseny solankowe mają tendencję do mniejszej ilości chloru niż baseny chlorowe. Oznacza to, że masz szansę do czynienia z więcej bakterii w słonej wody gorące kąpiele i baseny. Wreszcie, baseny solankowe może skończyć się czynienia z bardziej korozji, więc nie może być zużycie i inne problemy, jak to.

Wniosek

Podsumowując, idealną opcją jest chlor. Jest to jedna z najlepszych, najbardziej skutecznych i niezawodnych metod bezpieczeństwa basenu, które można znaleźć na rynku. Został on użyty jako leczenie basenu przez naprawdę długi czas, a ludzie nadal polegają na nim. Jest to skuteczne, wysokiej jakości i to robi pracę bardzo dobrze. Plus, masz zaoszczędzić pieniądze, a także upewnić się, że eliminuje bakterie prawidłowo i bez obaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *