NAJLEPSZE DREWNO DO BUDOWY ZEWNĘTRZNEJ BALII LUB SAUNY

TimberIN Wood Panneling For Hot Tubs

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak balie różnią się od siebie w zależności od rodzaju drewna?

Wybór idealnej balii wymaga podjęcia wielu decyzji. Zaczynając od modelu poprzez rozmiar, kolor, drewno i kończąc na akcesoriach. Jeśli zdecydujesz się na całkowicie naturalny produkt – ręcznie robioną drewnianą balię, zastanów się, które drewno najlepiej pasuje do twoich oczekiwań. Istnieje pięć rodzajów drewna, które są najczęściej wybierane wśród naszych klientów. Świerk syberyjski, modrzew, thermowood, dąb i czerwony cedr. Wszystkie różnią się kolorem i teksturą, a także cechami drewna. Drewniane balie wymagają więcej konserwacji, ale zależy to również od rodzaju wybranego drewna. Jaki rodzaj drewna jest dla Ciebie idealnym wyborem? Dowiedz się poniżej!

Czytaj dalej NAJLEPSZE DREWNO DO BUDOWY ZEWNĘTRZNEJ BALII LUB SAUNY

GŁÓWNE KROKI PRZY WYBORZE BALII. CZYLI CO NALEŻY ROZWAŻYĆ

MAIN STEPS SELECTING A HOT TUB. WHAT TO CONSIDER

Wybór balii po raz pierwszy: od czego należy zacząć?

Podejmowanie pierwszych kroków w kierunku posiadania balii może wydawać się bardzo frustrujące, ale łatwiej jest, gdy wszystkie ważne informacje znajdują się w jednym miejscu. Podobnie jak w przypadku każdego dużego zakupu, wybór odpowiedniej balii do Twoich potrzeb oznacza sortowanie wielu opcji i aktualizacji zmian. Jest wiele pytań, które powinieneś sobie zadać, pomagających odkryć, które funkcje balii mają dla Ciebie największe znaczenie. Dlatego przygotowaliśmy specjalny poradnik: Jak dokonać doskonałego wyboru balii.

Czytaj dalej GŁÓWNE KROKI PRZY WYBORZE BALII. CZYLI CO NALEŻY ROZWAŻYĆ

MONTAŻ BALII Z WKŁADEM POLIPROPYLENOWYM (PP)

POLYPROPYLENE PP HOT TUB ASSEMBLY

Przede wszystkim wewnętrzna rama jest spawana i formowana w celu zapewnienia właściwej końcowej konstrukcji balii. Polipropylen stosowany w naszych baliach jest wyjątkowo trwały, przyjazny dla środowiska i łatwy do czyszczenia. Oferujemy trzy kolory: niebieski, szary i czarny. Wewnętrzna rama może mieć podwójnie izolowane dno oraz izolowane ściany.

Czytaj dalej MONTAŻ BALII Z WKŁADEM POLIPROPYLENOWYM (PP)

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PAKOWANIU I TRANSPORCIE BALII LUB SAUNY

ALL YOU NEED TO KNOW ABOUT HOT TUB OR SAUNA TRANSPORT PACKAGING

Twoja ręcznie wykonana balia z hydromasażem lub sauna jest gotowa! – Co się wtedy dzieje?

Już niedługo możesz cieszyć się relaksującym czasem w balii lub saunie, ale wpierw musi ona zostać starannie zapakowana – musi zostać umieszczona na wytrzymałej podstawie, przymocowana i owinięta warstwą ochronną. Dobrze zapakowana paczka jest łatwiejsza do transportu i rozładunku. W firmie TimberIN kładziemy duży nacisk na sposób pakowania, aby zapewnić Twojej nowej balii lub saunie dotarcie do Ciebie w idealnym stanie.

Czytaj dalej WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PAKOWANIU I TRANSPORCIE BALII LUB SAUNY

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD BALIE LUB SAUNY

PREPARING A BASE FOR YOUR HOT TUB

Przygotowanie podłoża jest czymś co należy przemyśleć z wyprzedzeniem. Właściwy dobór miejsca oraz przygotowanie podłoża mają duże znaczenie na długowieczność balii, oraz samą satysfakcję kąpiących się. Poniżej przedstawiono czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu doboru podłoża dla balii z hydromasażem:

Czytaj dalej PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA POD BALIE LUB SAUNY

SPOSOBY PIELĘGNACJI WODY W NASZYCH BALIACH

HOT TUB WATER CARE OPTIONS

Aby mieć jak najwięcej przyjemnych wrażeń podczas kąpieli i aby SPA działało bez problemów przez wiele lat, należy uznać czyszczenie spa za konieczne zadanie. Aby nie marnować cennej wody, poprzez częste jej zmienianie, należy zastanowić się nad specjalnym zestawem i filtrami do oczyszczania wody. Pozwalają one na dłuższe użytkowanie wody w balii, ponieważ oczyszczają wodę poprzez pozbycie się szlamu, cząstek organicznych i bakterii.        Pozwól,   że opiszemy bardziej szczegółowo sposoby oczyszczania wody:

Czytaj dalej SPOSOBY PIELĘGNACJI WODY W NASZYCH BALIACH

JAK DZIAŁA BALIA Z PIECEM I SYSTEMAMI MASAŻÓW?

OPERATIONAL PRINCIPLES OF WOOD FIRED HOT TUBS

Na początku omówmy mechanizm działania balii ogrodowych z wkładem z włókna szklanego. Główną ideą jest wspaniała ciepła kąpiel, która może pomóc pozbyć się stresu lub po prostu dać radość z czasu wspólnie spędzonego z przyjaciółmi. Ciepło logicznie rozumiejąc jest dostarczane z ognia, więc w większości przypadków konieczne jest opalanie drewnem. Istnieje kilka głównych typów pieców do opalania drewnem: montowane wewnętrznie lub zewnętrznie. Mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub z morskiego aluminium. Należy również pamiętać o opcji pieca elektrycznego

Czytaj dalej JAK DZIAŁA BALIA Z PIECEM I SYSTEMAMI MASAŻÓW?