Poradnik wyboru metody ogrzewania jacuzzi, która najlepiej spełni Twoje wymagania i styl życia

Zewnętrzny piec opalany drewnem, zintegrowany piec opalany drewnem, wewnętrzny piec opalany drewnem, grzejnik elektryczny lub piec na pelet… Przy tak wielu możliwościach wyboru, jak zdecydować, którą z tych różnych opcji pieca wybrać dla mojej gorącej kąpieli?

W tym artykule pokrótce omówimy główne zalety i wady każdego typu opcji ogrzewania, aby pomóc Ci wybrać metodę ogrzewania, która najlepiej spełni Twoje kryteria, możliwości i styl życia.

Zintegrowany piec opalany drewnem

Jest to jedno z najbardziej popularnych, najczęściej wybieranych i praktycznych rozwiązań. Może być zintegrowany tylko z jacuzzi z włókna szklanego. Jest praktyczny, ponieważ nie zajmuje dodatkowego miejsca w ogrodzie, ani nie zajmuje dużo miejsca wewnątrz jacuzzi. Jest również łatwy w obsłudze – ponieważ wystarczy otworzyć drzwi pieca znajdujące się na zewnątrz, załadować drewno opałowe i podgrzać wodę. Po wykonaniu wszystkich czynności należy tylko zetrzeć popiół z zewnątrz jacuzzi, aby żaden brud nie dostał się do środka.

Opcje Ogrzewania 2

Zewnętrzny piec opalany drewnem

Zewnętrzny piec na drewno to najlepszy wybór dla tych, którzy szukają jak najwięcej miejsca w jacuzzi. Można go zainstalować we wszystkich drewnianych, polipropylenowych lub wykonanych z włókna szklanego jacuzzi. Piec jest połączony z jacuzzi dwoma wężami – przyłączami pieca, które mają około 70 cm długości. Ponieważ jednak jacuzzi z piecem zewnętrznym jest bardziej przestronne, jest w nim więcej miejsca do siedzenia, objętość wody jest również nieco większa i dlatego czas ogrzewania jest nieco dłuższy niż np. w przypadku pieca zintegrowanego lub wewnętrznego. Ponadto należy pamiętać, że zewnętrzny piec opalany drewnem zajmuje dodatkowe miejsce w sąsiedztwie jacuzzi, dlatego do ustawienia takiego zewnętrznego pieca opalanego drewnem potrzebna jest dodatkowa przestrzeń i stabilna powierzchnia. Jak również przyłącza pieca muszą być umieszczone poziomo, nie powinny być zakrzywione, wykrzywione lub tak dalej, w przeciwnym razie nie będzie cyrkulacji.

Opcje Ogrzewania 1

Wewnętrzny piec opalany drewnem

Wewnętrzny piec opalany drewnem jest chyba najprostszym, najtańszym, ale jednocześnie bardzo praktycznym i bardzo popularnym wyborem ogrzewania. Główną zaletą tego pieca jest fakt, że jest on zanurzony bezpośrednio w wodzie – ściany pieca dotykają wody, ale są oddzielone drewnianym płotkiem chroniącym użytkownika. Oznacza to, że czas nagrzewania jest szybszy w porównaniu do zintegrowanych lub zewnętrznych palników na drewno. Należy jednak pamiętać, że piec ten zajmuje sporo miejsca wewnątrz jacuzzi, dlatego też prawdopodobnie nie będzie to najlepszy wybór, jeśli szukasz przestronnego jacuzzi, w którym będziesz mógł zgromadzić wszystkich swoich przyjaciół.

Ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne to doskonały wybór dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu na ładowaniu drewna, kontrolowaniu ognia i zamiataniu popiołów. Jest to doskonała opcja wolna od dymu, która może pomóc w kontaktach z sąsiadami lub lokalnymi instytucjami w celu uzyskania pozwolenia na gorącą kąpiel. Elektrycznie ogrzewane gorące jacuzzi może nie mieć uroku tradycyjnej gorącej kąpieli opalanej drewnem, ale jest to jeden z najłatwiejszych sposobów ogrzewania gorącej kąpieli, ponieważ ogrzewanie rozpoczyna się po naciśnięciu przycisku. Posiada również wbudowany termostat, który można ustawić na żądaną temperaturę i będzie ona utrzymywana do momentu wyłączenia. Tymczasem temperatura wody podczas korzystania z grzałki opalanej drewnem powinna być regulowana poprzez zmierzenie jej termometrem i wlanie zimnej wody w razie potrzeby. Oferujemy grzałki elektryczne o mocy 6, 9, 12, 15 lub 18 kW. Im większa moc grzałki – tym krótszy czas grzania. Należy jednak pamiętać, że tylko grzałka 6kW może pracować na zasilaniu jednofazowym. W przypadku większej mocy nagrzewnicy konieczne będzie zastosowanie zasilania 3-fazowego.

Piec na pelety

Ten grzejnik wykorzystuje technologię new-age, aby ulepszyć starożytne tradycje nordyckiego spa. W celu zaoszczędzenia cennego czasu naszych klientów, wyposażyliśmy ten piec we wbudowany system automatyczny, który pozwala użytkownikowi zainicjować proces ogrzewania jacuzzi – zdalnie. Poprzez aplikację ANDROID lub iOS, użytkownik może wybrać i ustawić pożądaną temperaturę, która zostanie nie tylko osiągnięta, ale również automatycznie utrzymana przez piec. Oznacza to, że nie trzeba będzie już cierpliwie czekać w trudnych warunkach pogodowych i utrzymywać ognia, aż jacuzzi będzie gotowe do użycia. Wystarczy ustawić preferowane ustawienia w ciągu dnia, a po powrocie do domu z pracy, jacuzzi będzie ustawione i gotowe do korzystania. Piec zasilany jest drewnianym pelletem, który można wcześniej zaopatrzyć w dopasowanej komorze.  Pelety drewniane nie tylko wytwarzają więcej ciepła za mniejsze pieniądze, ale również są łatwiejsze do przechowywania i przenoszenia niż polana. Komora pieca może przechowywać wystarczającą ilość pelletu dla wielokrotnego użycia jacuzzi i może być łatwo uzupełniona w razie potrzeby. Pelety są automatycznie przenoszone z komory do komory spalania, aby utrzymać ogień i osiągnąć pożądaną temperaturę. Chroni to Państwa przed koniecznością samodzielnego zajmowania się procesem ogrzewania, co ogranicza wszelkie możliwości powstania pożaru lub szkody termicznej. Piec wymaga minimalnej konserwacji, która może ograniczyć się do czyszczenia komory spalania raz na kilka miesięcy.

Opcje Ogrzewania 3

Wniosek

Tak więc, podsumowując, istnieje szeroki wybór pieców i innej opcji ogrzewania, które można znaleźć oferowane w produktach TimberIN. Każda z opcji jest indywidualna, ma swoje wady lub zalety i może być dostosowana do każdej sytuacji lub potrzeby. Pozostaje tylko zaplanować, porównać wszystko, zdecydować, a potem cieszyć się przyjemnością posiadania jacuzzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *