Sauna zewnętrzna ogrodowa – TimberIN sauny

Firma TimberIN bazuje na wieloletnim doświadczeniu, by opracowywać zgodne z wymogami klientów, niedrogie oraz zachwycające żywotnością jacuzzi ogrodowe! Niezależnie od budżetu jakim dysponujesz, z pewnością będziemy w stanie spełnić Twoje marzenia o wyjątkowej przestrzeni relaksacyjnej, z której korzystać będziesz mógł zarówno samodzielnie jak i w gronie rodziny lub znajomych. Podobnie jak nasze ruskie banie, jacuzzi ogrodowe gwarantują nie tylko wypoczynek na najwyższym poziomie, ale i korzystnie wpływają na stan zdrowia ich użytkowników!  Odkryj nasze pozostałe modele saun zewnętrznych


Sprawdź wszystkie nasze produkty poniżej:


Niezależnie od tego na jaki produkt się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że zostanie Ci on dostarczony wraz z wyjątkowej jakości fińskim grzejnikiem Harvia; Jeżeli już nabywa się bowiem taki wyrób, warto mieć pewność, że jego jakość bije na głowę wszystkie inne dostępne na rynku jacuzzi. Nasze ruskie banie dostępne są także w różnych rozmiarach. Jeżeli chcesz stać się posiadaczem klasycznej sauny zewnętrznej z podświetlaniem LED, możemy ją dla Ciebie przygotować! Nic nie stoi na przeszkodzie, aby została ona wyposażona w pokrywę zewnętrzną, zdobione krawędzie oraz niewielkie, idealnie dopasowane elementy przeszklone. W przypadku, gdy w Twoim ogrodzie brakuje miejsca, możemy zbudować dla Ciebie saunę pionową!  

sauna zewnętrzna ogrodowa

Jeżeli nie zainteresowała Cię żadna z opcji, mamy dla Ciebie coś niezwykłego – saunę kwadratową, która nie tylko wygląda nad wyraz okazale, ale i pomieści aż do sześciu osób, dzięki czemu będzie ona rozwiązaniem wręcz idealnym dla dużych rodzin oraz grup przyjaciół! Nasze jacuzzi ogrodowe mogą zostać spersonalizowane poprzez dodanie eleganckiego oświetlenia, modułów dekoracyjnych, zewnętrznego ogrzewania, czy w końcu pieca opalanego drewnem. Z całą pewnością sprostają one potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów! W sytuacji, gdy nie jesteś miłośnikiem drewna dębowego, możesz stać się szczęśliwym posiadaczem ruskiej bani wykonanej z modrzewia!  

Jeśli marzy Ci się niewielka sauna, warto łaskawym okiem spojrzeć na nasze produkty przenośne. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technik konstrukcyjnych, mogą one być przewożone w dowolne miejsce i służyć jako główna atrakcja podczas organizowanych imprez czy wydarzeń kulturalnych! Wiele osób jest zdania, że dostępność tak dużej ilości możliwości sprawia jedynie, że jacuzzi ogrodowe staje się jeszcze droższe i znacznie mniej przystępne – nic bardziej mylnego. Zapraszamy do kontaktu, jeżeli chcesz przekonać się jak łatwo możesz stać się posiadaczem własnej ruskiej bani!  

Opcje konstrukcyjne saun zewnętrznych

(1) Zewnętrzne sauny z prysznicem

Prysznic wraz z ogrodową sauną lub balią stanowią dość popularny wybór. Prysznic można ustawić wewnątrz sauny lub na zewnątrz jako oddzielną jednostkę. Jeśli wybierze się prysznic wewnątrz sauny, to zwykle jest on instalowany w strefie wejściowej, która jest oddzielona od głównego pomieszczenia sauny. Ważne jest, aby zaplanować odprowadzanie wody. Woda nie powinna być utrzymywać się na ziemi pod lub przy saunie, bo może doprowadzić do szybkiego niszczenia drewna. Bardziej popularnym wyborem jest zewnętrzny drewniany prysznic.

(2) Sauny ogrodowe z piecem opalanym drewnem lub piecem elektrycznym

Najważniejszą rzeczą do rozważenia przy wyborze drewnianej sauny jest źródło ogrzewania. Najbardziej popularne są piece opalane drewnem Harvia. Prostota i styl to czynniki, które sprawiają, że są tak popularne. Jeśli dym z pieca jest zabroniony w twojej okolicy, to możesz również wziąć pod uwagę elektryczny piec Harvia.

Konstrukcja takiej drewnianej sauny z piecem elektrycznym jest prostsza gdyż taka sauna nie ma komina i innych wyrafinowanych części hydro-izolacyjnych dachu. Główną różnicą pomiędzy piecem elektrycznym i do opalania drewnem Harvia jest moc. Moc pieca elektrycznego jest określana w kW.- Kilowat to tysiąc watów. Jednostka ta jest zwykle używana do wyrażania mocy wyjściowej silników i mocy silników elektrycznych, narzędzi, maszyn i grzejników.

Koszty użytkowania saun ogrodowych wyposażonej w piec elektryczny

Ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób oblicza się koszty użytkowania sauny ogrodowej wyposażonej w piec elektryczny. Każdy piec elektryczny ma swój własny poziom zużycia energii. Należy zwrócić uwagę na to, ile kW ma piec. Zwykle mają one moc od 3 kW do ponad 10 kW w zależności od modelu. Weźmy przykład 6 kW. Jeśli korzystasz z sauny na świeżym  powietrzu przez 3 godziny, to piec pracując z maksymalną mocą, zużywa 18 kW energii elektrycznej (6 kW * 3 godziny = 18 kW / h). Kolejnym krokiem jest sprawdzenie lokalnych rachunków za prąd. Powiedzmy, że opłata wynosi 0,2 € za kW / h, więc łączna cena wyniesie tylko 3,6 €..

Wszystkie piece elektryczne używane do podgrzewania zewnętrznych saun są wyposażone w termostat, dzięki czemu można łatwo osiągnąć wymaganą temperaturę i dostosować ją do potrzeb. Wymagany zasilacz zależy od mocy. Urządzenie o mocy do 6 kW można zasilać jednofazową linią kablową 220 – 230 V. Mocniejsze wymagają 3-fazowy kabel 380 V.

Koszty użytkowania zewnętrznych saun wyposażonych w piec opalany drewnem

Sauny ogrodowe z piecem opalanym drewnem mogą być całkowicie wyłączone z sieci. Nie potrzeba żadnego zasilania elektrycznego. Wadą jest to, że nie można regulować temperatury z taką łatwością, jak w przypadku sauny z piecem elektrycznym. Tak więc nasuwa się pytanie o to jak można regulować temperaturę wewnątrz sauny i jak można obliczyć moc pieca opalanego drewnem? Cóż, takie piece nie mają wskaźnika opisującego poziomy mocy, jak piece elektryczne. Podczas gdy elektryczne są opisane przez kW, to piece opalane drewnem są klasyfikowane według wielkości i liczby kamieni, które może zawierać palnik. Kamienie działają jak akumulatory ciepła, a im więcej kamieni, tym więcej ciepła będzie się rozprzestrzeniało w saunie. Temperatura takiej sauny może być regulowana tylko poprzez ilość drewna, wkładaną do włazu pieca. Jeśli wewnątrz sauny  zrobi się zbyt ciepło, to zawsze można otworzyć okno lub drzwi, aby zapewnić odpowiednią wentylację.

Piece opalane drewnem mogą być wyposażone w wewnętrzne lub zewnętrzne włazy (miejsce, przez które wkładasz drewno). Zewnętrzny właz to doskonały sposób na załadowanie drewna bez ingerencji osób przebywających w saunie. Jest to szczególnie przydatne w przypadku hoteli lub pensjonatów, które służą swoim klientom. Oferujemy również szeroką gamę pieców do balii ogrodowych.

(3) Zewnętrzne sauny – sauna „beczka” z szatnią

Szatnia w saunie jest dość powszechnym wyborem. Fajnie jest mieć wolne miejsce na pozostawienie ubrań przed wejściem do sauny. Rozmiar takiej szatni może się różnić – od 1 m do około 2 m. Aby lepiej to zrozumieć podajemy przykład.

Powiedzmy, że wybierasz saunę, która ma 4 m długości i 1,5 m przebieralni. Ten rodzaj sauny byłby idealny dla 4-5 osób, ponieważ główny obszar sauny ma 2,5 m długości, a pozostałe 1,5 m to przebieralnia. Szatnia oddzielona jest od głównej sauny drewnianymi lub szklanymi drzwiami. Jeśli w ogrodzie jest niewiele miejsca, możesz zrezygnować z przebieralni i mieć pełnowymiarową saunę. Opcjonalnie szatnia, a także główna strefa drewnianej sauny, mogą być oświetlane przez światła LED wbudowane pod ławkami. Przebieralnie saun zewnętrznych są zbudowane z tego samego drewna i nie wymagają żadnych dodatkowych lub innych materiałów. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w swoim ogrodzie, zawsze radzimy mieć przebieralnię w saunie. Korzystanie z drewnianej sauny jest wtedy o wiele wygodniejsze.

(4) Drewniane sauny ogrodowe z tarasem lub gankiem

Ganek to kolejny świetny dodatek do drewnianej sauny. Bardzo wygodnie jest móc unikać natychmiastowego powiewu wiatru lub po prostu spokojnie usiąść na świeżym powietrzu tuż po wielkiej sesji w saunie. Długość ganku może być różna, ale najpopularniejszym wyborem jest 1 m. Więc znowu, mając saunę o łącznej długości 4 m, w tym 1 m ganek, pozostaje 3 m głównego pomieszczenia sauny. Werandy saun są zwykle budowane z bocznymi ławami i przykryte dachem.

(5) Zewnętrzne sauny – sauna „beczka” dla 2, 4, 6 lub 8 osób. Porównajmy rozmiary

Jeśli chodzi o pytanie, ile osób mogłoby skorzystać równocześnie z jednej sauny w ogrodzie, odpowiedź nie jest łatwa. W dużym stopniu zależy to od wielkości rozpatrywanej osoby, ale w tym przypadku, weźmy średniej wielkości osobę – 175 cm i o wadze około. 80 kg. W takim przypadku to w 2-metrowej saunie ogrodowej wygodnie zmieszczą się 2 takie osoby, w 3-metrowej – zmieściłyby się 4 osoby, a w 4-metrowa – 6 lub nawet więcej. Typ sauny ogrodowej niezależnie od tego, czy jest to beczka czy igloo, nie ma wpływu na liczbę osób wygodnie siedzących w środku. Jedynie  prostokątna sauna o tej samej długości bardziej pasuje dla większej liczby osób, ponieważ ściany są proste. 2 i 4-osobowe sauny to najbardziej popularny wybór dla małych rodzin, podczas gdy sauny o długości 4 lub więcej metrów są zwykle wybierane przez hotele lub inne obiekty noclegowe.

(6) Wybór miejsca dla nowej sauny zewnętrznej

Budując w ogrodzie saunę, ważne jest, aby wybrać właściwe miejsce. Chcesz przestrzeni, która jest relaksująca i nieco zaciszna. Raczej nie chcesz, żeby twoi sąsiedzi podglądali Cię w saunie! Upewnij się, że wybrana przestrzeń jest wystarczająco duża i odpowiednio daleko od domu, tak aby nie stwarzać zagrożenia. Możliwe, że będziesz potrzebować pozwolenia na budowę swojej zewnętrznej sauny, jest to zależne od tego, gdzie mieszkasz, więc dowiedz się o te kwestie.

Zasadniczo każde miejsce odpowiednie dla szopy będzie również odpowiednia dla sauny ogrodowej. W przypadku, gdy podłoża nie można wyrównać, twoja zewnętrzna sauna może zostać podniesiona za pomocą klocków lub małego fundamentu. Niektóre projekty pozwalają częściowo zagłębić podstawę sauny, dając w ten sposób większą swobodę w jej umieszczaniu. Zasadniczo każda sauna ma już wbudowany drewniany fundament, co oznacza, że ​​wystarczy wypoziomować powierzchnię i zapewnić odpowiednią wentylację pod nią. Z pewnością zewnętrzna sauna może być ustawiona na drewnianym tarasie lub na patio. Materiał nie jest ważny. Każda sauna ogrodowa ma swoje własne pomiary fundamentów, które powinna spełniać konstrukcja gruntu, aby ładnie ją ustawić.

Jeśli rozważasz kupno sauny zewnętrznej, prawdopodobnie trafiłeś na podobne produkty. Różnica między drewnianą sauną beczkową a sauną zewnętrzną

Jak sama nazwa wskazuje, wygląd sauny beczkowej przypomina beczkę wina. Zapewnia ona sielankę i tworzy relaksującą atmosferę. Oczywiście drewniana sauna jest dostępna w różnych rozmiarach i konfiguracjach. Można samodzielnie określić jej wyposażenie. Bez względu na to, jakie są Twoje dodatkowe życzenia, rozważymy je w trakcie produkcji w możliwie największym stopniu.

Obie sauny mają tę zaletę, że nie wymagają dużej przestrzeni i wizualnie stanowią idealne uzupełnienie ogrodu. Czy to jako element rustykalny, czy starożytny dodatek do nowoczesnej nieruchomości: jeśli kupujesz saunę ogrodową, postaw na motyw wizualnie się wyróżniający.

W naszym bogatym asortymencie znajdziesz wiele konfiguracji sauny zewnętrznej. Popularnym pomysłem jest na przykład ogrodowa sauna beczkowa z piecem opalanym drewnem. Idealne połączenie!

Ogólnie rzecz biorąc, sauna z piecem opalanym drewnem to świetny pomysł, jeśli cenisz sobie trwałość i romantyczny nastrój.

– Wygląda jak gigantyczna beczka na wino

– Możliwe dowolne modyfikacje i rozmiary

– Popularny wybór: sauna beczkowa z piecem opalanym drewnem

– Bardzo ekologiczna

Sauna ogrodowa

Zaletą sauny zewnętrznej w porównaniu z beczkową jest to, że pod względem wielkości dostępnych jest więcej opcji. Sauna zewnętrzna jest często małą chatką wybudowaną na dodatkowym fundamencie.

Sauna ogrodowa z piecem opalanym drewnem jest idealna do odpoczywania godzinami na łonie natury i poddawania ciała zasłużonemu relaksowi. Ciepło na skórze, przyjemne zapachy, spokój — czego chcieć więcej? Przy produkcji sauny ogrodowej dużą wagę przywiązuje się do produktów naturalnych. W końcu większość naszych klientów, tak jak my, jest wielkimi miłośnikami przyrody.

Nierzadko sauna zewnętrzna nazywana jest domkiem z sauną. Termin ten nie jest szczególnie niezwykły, jeśli decyduje się na wybudowanie większej chatki. Oczywiście większa sauna oznacza większy komfort i przestrzeń, a także możliwość odpowiedniego udekorowania. Przykłady takich obiektów i unikalnych konfiguracji można znaleźć na zdjęciach i relacjach poprzednich klientów na naszej stronie internetowej. Wyobraźnia nie ma (prawie) żadnych granic!

Jeśli myślisz o kupnie sauny ogrodowej, służymy pomocą!

Dlaczego TimberIN jest właściwym wyborem dla chcących kupić drewnianą saunę beczkową

Prawdopodobnie nieprzypadkowo baza naszych klientów rozciąga się na obszar większy niż Wielka Brytania, a nowi wciąż przybywają. Jesteśmy dumni z tego, że w ciągu około siedmiu lat wypracowaliśmy taką pozycję na rynku. Aby nadal dążyć do tego celu, staramy się trzymać naszego przepisu na sukces i trzymać rękę na pulsie rynku.

Jeśli chcesz kupić saunę z piecem opalanym drewnem, jesteśmy — i nadal będziemy — najlepszym dostawcą na rynku.

W naszym sklepie z saunami znajdziesz wszelkiego rodzaju projekty w jednym miejscu. Niezależnie od tego, czy jest to ponadczasowy klasyk, nowoczesny czy rustykalnie starożytny — oferujemy wszystkie modele. Na życzenie możemy wyprodukować saunę zewnętrzną, drewnianą saunę beczkową lub inną. Satysfakcja klienta jest naszym najwyższym priorytetem, podobnie jak ochrona przyrody!

– Klienci w Wielkiej Brytanii

– Recenzje w postaci licznych ocen i zdjęć

– Indywidualne wymiary i produkcja

– Najlepsze projekty i artykuły w jednym miejscu

– Łatwy proces zamawiania

W TimerIN zawsze staramy się, aby składanie zamówienia było jak najmniej skomplikowane dla naszych klientów. W tym celu bierzemy pod uwagę wszystkie komentarze klientów podczas zamówienia.

W rezultacie zamówienie sauny ogrodowej jest bardzo proste.

Jeśli masz problemy z zamówieniem sauny, możesz skontaktować się z nami na różne sposoby. Bez względu na to, czy napiszesz do nas e-maila, czy zadzwonisz — zawsze chętnie służymy pomocą.

Innym sposobem na jak najlepsze powiązanie klienta z dostawcą jest wycena. Na naszej stronie znajdziesz recenzje licznych produktów. W tym miejscu klienci opisali swoje doświadczenia związane z danym produktem. Recenzje te są idealne dla niezdecydowanych kupujących!

W swoich relacjach klienci udzielają także wskazówek odnośne tego, co mogliby zrobić lepiej. Porady te pomogą Ci w zakupie Twojej sauny.

Dzięki możliwości dzielenia się swoją opinią uwzględniamy swoją przejrzystość, która jest dla nas niezbędnym elementem.

Szybko się rozwijamy

TimberIN zbudował dużą bazę klientów z całej Europy. Jeśli rozważasz kupno sauny ogrodowej i prosisz o poradę znajomego, który jest właścicielem drewnianej sauny beczkowej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakupił ją właśnie u nas.

Jeśli nie znasz nikogo, kto jest właścicielem jednego z naszych produktów, chętnie zorganizujemy punkt kontaktowy od jednego z naszych poprzednich nabywców. Niektórzy klienci zgodzili się odpowiadać na pytania od potencjalnych nabywców.

Dlatego przed zakupem sauny z piecem opalanym drewnem będziesz mieć możliwość uzyskania opinii i rekomendacji.

Z TimberIN masz po swojej stronie kompetentnego partnera, który traktuje dobro natury i zadowolenie klienta jako najważniejsze priorytety. Tylko dzięki zdrowemu połączeniu wszystkich celów możemy odnieść sukces, pozostając tym, kim jesteśmy obecnie: jednym z największych producentów saun w Europie.

Wszystkie zewnętrzne sauny mają sprawiać przyjemność, radość i satysfakcję.

Kiedy pragniesz własnego relaksującego i wyjątkowego miejsca we własnym ogrodzie lub na własnej posesji to jest to coś dla Ciebie! Poczytaj o możliwych opcjach i spełnij swoje, a może całej rodziny, pragnienia dzięki wyjątkowym saunom ogrodowym  firmy TimberIN. Pierwsze informacje i wskazówki znajdziesz poniżej.


W Skandynawii powszechne są zewnętrzne sauny i balie. Sauna na świeżym powietrzu to idealne rozwiązanie dla osób pragnących relaksu, oczyszczenia ciała i uspokojenia umysłu. To idealne miejsce na wypoczynek w jakże szybkim tempie nowoczesnego życia, a co najlepsze – nie zajmuje miejsca w domu. Zobacz wszystkie dostępne wzory saun ogrodowych przedstawione powyżej, a poniżej omówimy ich główne części konstrukcyjne.


Wybór zewnętrznej sauny do ogrodu

W Internecie dostępnych jest wiele saun zewnętrznych. Zastanów się nad swoją dostępną przestrzenią, pragnieniami i osobistymi preferencjami podczas podejmowania decyzji. Drewniane sauny ogrodowe powinny być wykonane z trwałego drewna, które zostało poddane obróbce uodparniającej je na ciepło i wilgoć. Niektóre projekty, takie jak sauny Igloo lub beczki, będą miały inne specjalne wymagania, więc przed złożeniem zamówienia upewnij się, że nie ma przeciwwskazań do Twego wyboru.

Po zainstalowaniu sauny ogrodowej można rozpocząć relaks i prowadzić przyjemniejsze życie skoncentrowane na zdrowiu. Twoja zewnętrzna sauna z pewnością stanie się twoją ulubioną strefą odpoczynku, przy okazji dając Ci wiele lat bezproblemowego korzystania. Zamów dziś saunę i zobacz, dlaczego tak wielu Skandynawów zbudowało już swoje własne małe schronienia w zaciszu swoich ogrodów.


Podsumowując, zewnętrzne sauny są doskonałym dodatkiem do ogrodu

Sauny zewnętrzne lub kemping – glamping to doskonały dodatek na zewnątrz domu – do ogrodu. „Zrób to sam” (DIY) czyli możliwość samodzielnego zbudowania własnej sauny ogrodowej. Ilość miejsca przypadająca na jedną osobę zależy od liczby osób, które korzystają równocześnie z sauny.

Zewnętrzna sauna to doskonałe zaplecze relaksacyjne, które z łatwością zwiększy wartość nieruchomości. Sauna na świeżym powietrzu jest idealnym miejscem dla osób, które zdały sobie z tego sprawę. Pomaga nawet w zmniejszeniu wagi i oczyszczeniu organizmu z toksyn.

Fasssauna Saunafass bei TimberIN Deutschland

Aussensauna Gartensauna bei TimberIN Deutschland

Sauna Extérieur

Buitensauna

Buitensauna kopen timberin

Sauna zewnętrzna ogrodowa

3110

9.7

91/5000 PIĘKNE RÓŻNE WZORY


9.5/10

WIĘCEJ CZASU DLA RODZINY I PRZYJACIÓŁ


10.0/10

ZDROWE ŻYCIE - SPALANIE KALORII


9.5/10


Pytania?
close slider
×