Dlaczego metalowe części jacuzzi rdzewieją lub psują się i jak temu zapobiec?

Rdza w jacuzzi zewnętrznym może być poważnym problemem. Może wyglądać nieapetycznie, może utrudniać kąpiel i może stać się zagrożeniem dla wszystkich metalowych części w Twoim jacuzzi.

Takie problemy mogą wystąpić z powodu niewystarczającej konserwacji, mogą wystąpić wycieki, które mogą prowadzić do rdzewienia. Same w sobie wszystkie metalowe części i sama wanna z hydromasażem są wykonane tak, aby wytrzymać rdzewienie. W tym artykule omówimy pokrótce główne przyczyny rdzewienia i podamy kilka rad, jak pomóc w zapobieganiu im lub rozwiązać je tak, aby spełnić Państwa kryteria, możliwości i mieć doskonałe wrażenia z kąpieli.

Przyczyny powstawania rdzawych plam

Cóż po pierwsze, metalowe części jacuzzi rdzewieją z powodu wody. Może to być spowodowane niewłaściwym poziomem PH wody, stosowaniem nadmiernej ilości chemikaliów lub soli lub z powodu nieodpowiednich części użytych podczas montażu produktu. Brak konserwacji również może prowadzić do dodatkowego rdzewienia. Należy pamiętać, że przy pierwszym użyciu należy napełnić jacuzzi i przepuścić wodę przez system filtracji wody, jeśli jest on dostępny.

Jedną z przyczyn, które mogą prowadzić do rdzewienia części metalowych, są nadmiernie stosowane środki chemiczne. Chlorowana woda jest szczególnie korozyjna i reagowałaby na każdy niezabezpieczony metal i zjadałaby go. Aby temu zapobiec, polecamy przeczytać nasz artykuł o tym, jak sprawdzić wartości Ph i odpowiednio stosować środki chemiczne. Należy jednak zauważyć, że używamy stali nierdzewnej 316 do pieców i różnych metalowych połączeń, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez chlorowaną lub słoną wodę (użycie soli jest generalnie w ogóle niewskazane).

Rdzewienie elementów metalowych może się zdarzyć również z powodu nieodpowiednio użytych części. Jednym z najpopularniejszych problemów jest to, że różni producenci, starając się obniżyć koszt całego produktu, stosują blachę 314 lub nawet tę gorszej jakości – stal 430. Ani blachy 314, ani 430 nie są odporne na działanie środków chemicznych.

Dlaczego Metalowe Czesci Jacuzzi Rdzewieja Lub Psuja Sie I Jak Temu Zapobiec

Brak regularnej konserwacji może również prowadzić do rdzewienia i dodatkowych uszkodzeń jacuzzi. Regularna konserwacja powinna stać się nawykiem i doprowadzi do długiego życia jacuzzi. Należy użyć łyżki cedzowatej, aby spuścić cząstki lub liście z wody, a następnie opróżnić jacuzzi i dokładnie wyczyścić wszystkie widoczne plamy. To pomoże zwalczyć gromadzenie się brudu.

Rdza może również pojawić się w małych miejscach na samym metalu lub między różnymi częściami przymocowanymi do włókna szklanego lub plastikowej linii. Dzieje się tak na przykład podczas kontaktu z innymi metalowymi cząsteczkami, które nie są zbyt odporne na korozję z powierzchnią metalu. Mikrocząsteczki utkną w bardziej miękkiej stali nierdzewnej i pojawiają się jako plamy rdzy podczas interakcji z wilgocią (zawartą również w powietrzu). Oba rodzaje korozji można łatwo usunąć za pomocą gąbki polerskiej i nie będą się już pojawiać.

Rozwiązywanie problemów

Po pierwsze, spróbuj wyczyścić mały obszar i zobacz, jak to idzie. Jeśli wszystko jest w porządku, a następnie przejść dalej i oczyścić całą wannę i wszystkie części, a następnie spłukać wannę z czystą wodą. Poniżej znajdują się niektóre domowe środki, aby to zrobić:

1. Krem tatarski i nadtlenek wodoru

Aby ta metoda zadziałała, trzeba będzie użyć zarówno kremu tatarskiego, jak i nadtlenku wodoru. Połącz te dwa składniki razem i mieszaj aż do uzyskania gęstej pasty. Zastosuj pastę do obszaru dotkniętego problemem w jacuzzi i pozostawić go na około dwadzieścia minut. Kiedy myślisz, że rdza jest wszystko minęło, szorować teraz suchej pasty z scouring pad lub pumeks kij. To rozpuści rdzę.

2. Używanie sody oczyszczonej i octu

Metoda ta działa najlepiej, jeśli Twoje jacuzzi jest pokryte włóknem szklanym. Jest to również jedno z najbardziej naturalnych rozwiązań domowych. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać sodę oczyszczoną z wodą i zalać mieszaninę hojnie nad plamą rdzy.

Podsumowanie

Podsumowując, części metalowe rdzewieją z różnych powodów, często związanych z jakością i składem wody lub złą konserwacją. Aby mieć fantastyczne wrażenia z kąpieli – konieczna jest właściwa konserwacja, utrzymanie i prawidłowe ustawienie wartości Ph wody, a nawet jakości samej wody. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *