Balia ogrodowe na tarasie 5 – 6 osób

Niewielkie zmiany i modyfikacje to doskonały sposób, aby sprawić, by własne cztery ściany zawsze wyglądały ciekawie oraz robiły spektakularne wrażenie na członkach rodziny i gościach. Jeżeli czujesz, że Twoja przestrzeń mieszkalna potrzebuje powiewu świeżości, warto zainteresować się baliami ogrodowymi oferowanymi przez firmę TimberIN. Balie kąpielowe dadzą Ci możliwość spędzenia czasu z najbliższymi i relaksu jak w najlepszym hotelu  – a wszystko to w zaciszu własnego podwórka.  

Fiberglass Slider (2)
Fiberglass Slider (2)
Fiberglass Slider (2)
Fiberglass Slider (2)
previous arrow
next arrow

Sprawdź wszystkie nasze produkty poniżej:


Przedsiębiorstwo TimberIN oferuje swoim klientom szeroki wybór balia ogrodowych wykonanych z włókna szklanego. Ich powłoka może zostać pokryta różnymi rodzajami drewna lub też pozbawiona jakichkolwiek dodatkowych elementów ozdobnych w sytuacji, gdy produkt ma zostać wpuszczony w ziemię. Produkt może także zostać pokryty ekologicznymi oraz nadzwyczaj korzystnie prezentującymi się panelami. Powstają one z Neularu, czyli z przetworzonych odpadków plastikowych, które to podlegają w 100 % recyklingowi. Oznacza to, że całość produktu może zostać poddana ponownemu przetworzeniu bez ryzyka produkowania zanieczyszczających naszą planetę odpadków. Materiał ten charakteryzuje się również wysoce nietypowymi, intrygującymi właściwościami. Panele wykonane z Neularu są wodoodporne, co oznacza, że nawet jeżeli na obszarze, w którym zamontowana zostanie balia bez przerwy pada, nie wykształci się na ich powierzchni pleśń, a one same nie ulegną deformacji czy uszkodzeniu. Warto także dodać, że omawiane panele są odporne na działanie promieni ultrafioletowych, a więc nie będzie im straszny nawet nieprzerwany kontakt z promieniami słonecznymi. Uszkodzenia mechaniczne pozostaną na powierzchni paneli niemalże niewidoczne, natomiast one same wytrzymać mogą nawet znaczne obciążenie. Sam materiał jest bezpieczny, higieniczny oraz nietoksyczny – idealnie sprawdzi się on jako wykończenie balii ogrodowej. Wymaga on jedynie minimalnych zabiegów konserwacyjnych.

Balie Z Wkładem Z Włókna Szklanego

Oto dlaczego warto sięgnąć po balię zewnętrzną z włókna szklanego:

Szczelność

Balia z włókna szklanego uszczelniane są nie tylko od dołu i po bokach, ale także od góry, dzięki idealnie dopasowanej pokrywie ochronnej. Pozwala to ograniczyć utratę ciepła, co z kolei pozwoli użytkownikowi oszczędzić sporo czasu, wysiłku i pieniędzy.

Łatwość czyszczenia

Jako, że powłoka włókna szklanego jest o wiele gładsza niż ma to miejsce w przypadku produktów drewnianych, ograniczona jest ilość szczelin czy wgłębień, w których mogłaby gromadzić się pleśń. Płaska powierzchnia sprawia, że nawet czyszczenie wilgotną szmatką nasączoną w wodzie daje spektakularne rezultaty. Na powierzchni omawianego materiału nie będą się także rozwijały niekorzystne dla zdrowia użytkowników bakterie.

Systemy SPA

Balie ogrodowe mogą zostać wyposażone w różnorakie systemy dodatkowe zwiększające komfort użytkowania. Możliwe jest na przykład wzbogacenie ich o moduł masujący czy też system filtrujący znacznie ułatwiający konserwację.

Oszczędność wody

Odpowiednio zaokrąglone ścianki minimalizują ryzyko wylewania się wody, a zastosowana wyściółka dodatkowo zapobiega zalaniu przestrzeni dookoła balii w sposób o wiele skuteczniejszy niż ma to miejsce w przypadku produktów drewnianych.

Długa żywotność

Podobnie jak kadłub statku wykonany z włókna szklanego, tak i opisywana balia będzie służyć posiadaczowi przez długi okres czasu. Produkty drewniane mogą się zużywać na skutek zmian temperatury oraz poziomu wilgotności, które to nie są straszne włóknu szklanemu. Oczywiście produkt będzie się stopniowo zużywał, jednakże proces ten będzie przebiegał znacznie wolniej niż miałoby to miejsce w przypadku wyrobów z innych materiałów. Co 15 lat warto powierzchnię produktu odnowić, by przywrócić mu pierwotny blask. Wszelkie uszkodzenia czy otarcia można wyszlifować przy wykorzystaniu papieru ściernego.

Lekkość

Zewnętrzne balie z włókna szklanego, nawet jeżeli zostaną pokryte drewnem, są o wiele lżejsze od ich w pełni drewnianych odpowiedników. Jest to spowodowane faktem, iż wyrób taki nie wymaga zastosowania dodatkowej ciężkiej podstawy. Jeżeli użytkownik nie zdecyduje się na pokrycie balia panelami drewnianymi, będzie ono dwukrotnie lżejsze od zewnętrznej balii wykonanej z drewna.

Odporność na korozję

Osoby wykorzystujące systemy oczyszczające oparte o wykorzystanie soli lub słoną wodę mogą zauważyć, że stan ich balii zewnętrznej pogarsza się na skutek działania zawartego w wodzie sodu. Może on negatywnie wpłynąć na wyroby drewniane oraz stalowe, które to zaczną korodować. Włókno węglowe jest w pełni odporne na negatywne działanie rzeczonego pierwiastka, co nierozerwalnie wiąże się z dłuższą żywotnością oraz przydatnością produktu.

Główne wady balii zewnętrznych z włókna szklanego:

Wyższa cena. Koszty materiałów oraz produkcji sprawiają, że balia ogrodowe powstające na bazie włókna szklanego są znacznie droższe od ich alternatyw powstających z drewna, stali, czy im podobnych surowców.

Ograniczona ilość form I możliwości personalizacji. Produkcja balii z włókna szklanego to zaawansowany proces wymagający zastosowania kosztownych form. Każda z nich kosztować może od 40000 do nawet 50000 euro. Jakakolwiek niewielka modyfikacja sauny wymaga stworzenia całkowicie nowej formy. Z uwagi na ten fakt, balia ogrodowe wykonane z włókna szklanego są w mniejszym stopniu podatne na personalizację niż te powstające na bazie drewna czy polipropylenu.

Balia ogrodowe na tarasie 5 - 6 osób

2795

9.7

ŁATWE CZYSZCZENIE


10.0/10

IZOLACJA


9.5/10

WYDAJNOŚĆ WODY


9.5/10


Pytania?
close slider
×