Piece opalane drewnem, piece do balii, jacuzzi, bani już w sprzedaży również do Polski

Cotygodniowe dostawy w całej Europie!

 


I can’t express just how helpful and professional the team are at TimberIN. I admit I was nervous ordering but with some…

Posted by Paul Ryan on Tuesday, February 27, 2018

Loving our newly installed igloo sauna from Timberin and hoping to have it up and running by the weekend. Looks Awesome!😍
Sarah and mac, northants UK

Posted by Mac McConnell on Tuesday, May 16, 2017


Zamawiasz bezpośrednio u producenta – w fabryce TimberIN! Co to znaczy?

Fabryka TimberIN posiada certyfikat nadany przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (certyfikacja nr 016147597) oraz własny zarejestrowany w Unii Europejskiej znak towarowy. Oznacza to, że konstrukcja naszych produktów jest wyjątkowa. Ponadto obecnie TimberIN wdraża system ISO 9001 „System zarządzania jakością”. Kilka kluczowych faktów dotyczących współpracy z nami:

 

 • Otrzymasz wysokiej jakości, unikalny produkt marki TimberIN. Istnieje wiele podobnie wyglądających produktów w Internecie, ale jeśli chcesz mieć pewność co do jakości każdego aspektu zakupu, wybierz TimberIN!
 • Oferujemy bezpieczniejszy proces zakupu. Dokonujesz płatności bezpośrednio producentowi, bez udziału osób trzecich – bez ryzyka!
 • Znacznie bezpieczniejszy proces transportu (Bardziej bezpieczny proces transportu na zasadzie „door to door”). Otrzymasz produkt bezpośrednio z fabryki, bez dodatkowego przeładowywania! Jest to bardzo ważne, aby nie dopuścić do uszkodzenia produktu podczas transportu!
 • Dzięki bezpośredniej komunikacji z fabryką Twoje zamówienie będzie wykonane jak najdokładniej. Zaangażowanie stron trzecich (odsprzedawców) w proces zakupu zawsze zwiększa możliwość błędnego zrozumienia, a zatem może powodować niezgodności w oczekiwanym produkcie – nie u nas!
 • Gwarancja jest udzielana bezpośrednio przez producenta. Kupowanie u odsprzedawcy często ograniczałoby usługi gwarancyjne, ponieważ w przypadku awarii dystrybutor skontaktuje się z producentem i w końcu nikt nie będzie chciał wziąć na siebie odpowiedzialności. W rezultacie klient straciłby czas i pieniądze.
 • Dzięki wyeliminowaniu pośredników oszczędzamy nawet 20-30% na wszystkich produktach. Klienci wolą raczej wydać tę kwotę na lepszą jakość lub ciekawszy model produktu niż płacąc dilerom za ich usługi.
 • 95% zadowolonych klientów i ponad 500 pozytywnych recenzji w całej Europie nie może kłamać! Odwiedź naszą główną stronę internetową www.timberin.com, wybierz swój kraj i dowiedz się o nas więcej! Ponadto, nie zapomnij przeczytać naszych artykułów na blogu.
 • Linię produkcyjną marki TimberIN poddano oficjalnej certyfikacji przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (certyfikat nr 016147597) oraz zarejestrowano znakach towarowych Unii Europejskiej.

[testimonial_rotator id=”25354″]

Piece opalane drewnem idealnie pasują do każdego modelu bali. Istnieje jednak wiele możliwości wyboru. Piec wewnętrzny jest łatwy do zainstalowania i jest to powszechny model. Z drugiej strony, zewnętrzny piec jest montowany osobno od bali, dzięki czemu zaoszczędza się w niej dużo miejsca. Wszystkie typy pieców są sprzedawane z pełnymi przyłączami, rurami i daszkami. Za dodatkową opłatą można wybrać stal nierdzewną 316 zamiast 430. Stal nierdzewna 316 jest odporna na chlor i sole.


Wewnętrzny czy zewnętrzny piec opalany drewnem?

Piece opalane drewnem są specjalnie produkowane do bali ogrodowych. Gdy używamy External-rectangular-stainless-steel-heater-1-300x225 Piece opalane drewnem, piece do balii, jacuzzi, banipieca wewnętrznego to woda krąży sama bez konieczności używania pompy. Ciepła woda przepływa i wytwarza niskie ciśnienie, które podnosi zimną wodę z dna i dlatego pompa zasilana elektrycznie nie jest potrzebna. Główną zaletą posiadania zewnętrznego pieca, w porównaniu do pieca wewnętrznego, jest to, że zapewnia on więcej miejsca w bali dla użytkowników. Natomiast piec wewnętrzny umożliwia dokładanie do niego drewna bez konieczności wychodzenia z bali. Do produkcji pieców używa się stali nierdzewnej o grubości 2 mm. Należy mieć na uwadze, że jeśli istnieje możliwość zamarznięcia wody, to należy ją opróżnić z elementów pieca. Ciepło, które pochodzi z ognia, jest przenoszone do wody poprzez złożoną podwójną powierzchnię pieca.

 


Montaż pieca wewnętrznego

Piec opalany drewnem podłącza się do bali za pomocą metalowych opasek zaciskowych, które  są dostarczone w komplecie. Przy ich pomocy łączy się na zasadzie zacisku metalowe rury i giętkie gumowe węże zapewniając bezpieczne połączenie. W opakowaniu znajduje się również komin o długości 2 m oraz daszek przeciwdeszczowy. Informacje zwrotne od naszych poprzednich klientów.

Montaż pieca zewnętrznego

 • Piec powinien stać na poziomej powierzchni;
 • Powinien znajdować się o 15 cm niżej niż balia, aby było zachowane nachylenie górnego węża. Jest to konieczne w celu zapewnienia pełnego procesu obiegu wody;
 • Należy wykonać otwór o średnicy 50 mm do montażu górnego węża;
 • Taki sam otwór powinien być wykonany po przeciwnej stronie bali dla dolnego węża;
 • Rury górne i dolne powinny być połączone z piecem.

Zimą cała woda powinna zostać opróżniona po użyciu bali. Należy to zrobić gdyż może ona ulec zamarznięciu. Gdy woda zmienia swój stan na stały (lód) to zwiększa swoją objętość co powoduje uszkodzenia wnętrza pieca. Uwaga: jeśli używa się wody z dodatkiem soli lub chloru, konieczne jest przepłukanie pieca czystą wodą.


Gatunki stali nierdzewnej wykorzystywane do produkcji pieca

Klasa 430. Ten rodzaj stali jest powszechnym wyborem. Zalecamy jednak ulepszanie go do stali nierdzewnej 316. Posiadając piec ze stali nierdzewnej 430 nie można stosować do uzdatniania wody chloru, soli ani innych roztworów, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu doszłoby do uszkodzenia metalu.

Klasa 304. Stal nierdzewna jest niemagnetyczna. Ogólnie rzecz biorąc, ten gatunek jest bardziej odporny na różne rozwiązania, ale nadal należy unikać chloru.

Klasa 316. Stal nierdzewna jest również niemagnetyczna. Ta stal nierdzewna ma najlepsze właściwości antykorozyjne. Gorąco polecamy tę klasę, ponieważ w dłuższej perspektywie czasu możesz zapomnieć o takich problemach jak rdza.


Piece elektryczne do zewnętrznych balii

Razem z piecami opalanymi drewnem oferujemy piece elektryczne. Mamy ich szeroki wybór pod względem mocy i sposobu podłączenia. Można wybrać od 3 kW do 18 kW. Najbardziej popularnym wyborem jest grzejnik o mocy 6 kW, który nagrzewa balię w ciągu około 3 godzin, jeśli jest ona całkowicie izolowana. Pod względem rodzajów podłączeń oferujemy wersje 220 V lub 380 V, jednofazową lub 3 fazową. Wybierając piec elektryczny do bali, zweryfikuj możliwości połączeń elektrycznych, aby upewnić się, że po otrzymaniu produktu nie będziesz miał możliwości jego właściwego podłączenia. Piec elektryczny łączy się z pompą cyrkulacyjną, która jest potrzebna do przepuszczania wody przez system (obieg wody).


Skontaktuj się z nami!
close slider