Balia ogrodowa drewniana

Szukasz pewnych wskazówek, jak skonstruować balia ogrodowe drewniane? Chcemy podzielić się z wami podstawowymi wskazówkami dotyczącymi budowy balia ogrodowego drewnianego DIY. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż skuteczny kawałek majsterkowania. Dlaczego nie założyć i nie zmontować własnego balia ogrodowego drewnianego? Dajemy ci niezbędną wiedzę. Podczas gdy niektórzy, którzy konstruują własne balia, wykorzystują ogromną plastikową komorę i posiadają drewnianą okładzinę, my nie musimy iść całą tą drogą. Powiemy Ci więc najlepszy sposób na zrobienie całkowicie drewnianego balia.

Wooden Sliders (2)
Wooden Sliders (3)
Wooden Sliders (1)
Wooden Sliders (2)
Wooden Sliders (3)
Wooden Sliders (1)
previous arrow
next arrow


Sprawdź wszystkie nasze produkty poniżej:


Jak zbudować balia ogrodowe drewniane (DIY)

Ale najpierw należy poznać zalety i wady posiadania własnego balia ogrodowego drewnianego. Po pierwsze, balia ogrodowe drewniane jest kompletnym naturalnym produktem. Ściany i dno balia ogrodowego drewnianego są całkowicie drewniane od wewnątrz i z zewnątrz. Ten fakt odróżnia balia ogrodowe drewniane od modeli z włókna szklanego lub polipropylenu. Wizualnie ściany polipropylenowych lub polipropylenowych balia są również wykonane z drewna, ale jest to tylko dekoracja pokrywająca warstwę izolacyjną i różne inne elementy hydrauliczne. Rozmiar modeli drewnianych waha się w granicach 1400 – 2200 mm i nie jest do tego ograniczony. Forma może być okrągła lub owalna. Istnieją pewne ograniczenia w konstrukcji balia ogrodowego drewnianego. Ze względu na swój charakter, tylko pęcherzyki powietrza i światła LED mogą być zainstalowane w dolnej części balia ogrodowego drewnianego. System hydromasażu nie może być prawidłowo zainstalowany, ponieważ nie ma miejsca na ukrycie różnych rur wodnych, które biegną wokół urządzenia. Ponadto, nie ma sposobu na zainstalowanie izolacji termicznej, ponieważ balia ogrodowe drewniane mają tendencję do przeciekania i nie ma miejsca na przymocowanie i ukrycie warstw izolacji. Balia ogrodowe drewniane mogą być uruchamiane przez grzejniki opalane drewnem lub elektryczne. Zazwyczaj do podgrzewania wody w balia ogrodowym drewnianym stosuje się wewnętrzne lub zewnętrzne palniki drewniane.

Jacuzzi Ogrodowe Drewniane

9 kroków do wykonania własnego balia ogrodowego drewnianego

1. Zebranie materiałów

Twoim pierwszym przedsięwzięciem będzie pozyskanie drewnianych paneli. Świerk syberyjski, modrzew, drewno termalne i czerwony cedr mogą być wykorzystane do budowy balia ogrodowego drewnianego. Grubość powinna być nie mniejsza niż 40 mm.

2. Przycinanie paneli

Będziesz musiał pociąć to drewno na panele. Wyszukaj wadliwe segmenty w zakupionych arkuszach i usuń je za pomocą piły do cięcia poprzecznego lub zacznij od piły stołowej, aby rozerwać arkusze powyżej pięćdziesiątki przed zebraniem rozsądnych segmentów – w zależności od tego, co będzie dla Ciebie najlepsze. Będziesz miał oczywiście trochę drewna, ale mimo wszystko zaoszczędzisz trochę gotówki, ponieważ te arkusze to tak duża ilość tańszego drewna. Te obfite kawałki drewna są również pomocne przy robieniu siedziska, aby wejść do wnętrza balia ogrodowego drewnianego lub ogrodzenia, aby obejść piec – uderzymy na te później.

Przycinanie Paneli

3. Budowa obręczy zewnętrznej

Teraz jest to idealna okazja, aby dopasować panele do siebie, tak aby tworzyły zawisanie wokół podłogi i mogły utrzymać się w wodzie. Jak powinno być oczywiste, łukowate otwory w części zatopionej tworzą spoinę. Obciążenie trzeba będzie przełożyć przez ten bit wielokrotnie. Co więcej, może to wymagać przejścia przez strugarkę. Możesz skończyć z żłobieniem na kącie zewnętrznym zaokrąglonym – użyj małego urządzenia formującego, aby je usunąć.

4. Budowa dna

Na podłoże trzeba będzie również wykorzystać arkusze drewna pocięte na spoiny. Grube podłoże to sprytny pomysł – musisz się upewnić, że siedzenia są szczelnie zamocowane za pomocą dłuższych śrub, ponieważ mogą raz na jakiś czas stać się lekkie w wodzie i uwolnić się od podłogi, dryfując na górę. Wykorzystaj kilka drewnianych belek pod spodem podłoża, aby podnieść balia i zapewnić pod nim odpowiednią wentylację. Następnie należy zaznaczyć w podłodze żądany rozmiar zawisu i wyciąć go specjalną piłą. Po drugie, należy przykleić panele razem z klejem do drewna. Pasta wydłuży się, a następnie można ją zdrapać za pomocą kształtki.

Budowa Dna

5. Montaż

Aby połączyć panele z podłogą, należy wykonać połączenie jak pokazano na zdjęciu poniżej. Po wykonaniu tej czynności należy umieścić panele w podłodze. Aby przetestować złącza w miarę upływu czasu, należy dysponować odrobiną materiału wykorzystanego do wykonania podłogi. Ewentualnie wykonaj dodatkowe panele w celu zapewnienia bezpieczeństwa i wykonaj na nich również prace stolarskie.

Montaż

6. Montaż
odpływu

Upewnij się, że nie jest wprowadzony tam, gdzie znajduje się podłoże i że ma swobodę ruchu nad podłożem. Dodatkowo dołączamy zawór kulowy w dół linii, aby przy braku możliwości przypadkowego naciśnięcia przycisku nie stracić całej wody. Zewnętrzna bateria wodna, której używamy, ma średnicę 1 cala. Pozostałe szczeliny w razie potrzeby wypełniamy silikonem. W celu zapewnienia odpowiedniej siły na poszczególnych klepkach drewnianych stosujemy 2 lub 3 taśmy ze stali nierdzewnej. W razie potrzeby należy dopasować te deski. Drewno jest materiałem naturalnym i w wodzie będzie się rozszerzać, dlatego taśmy stalowe będą musiały się poluzować. Z drugiej strony, jeśli balia ogrodowe drewniane zostało pozostawione z niewystarczającą ilością wody, taśmy będą musiały być napięte.  

7. Dodawanie ławek

Pozostałe panele, które mają niedoskonałości i wiązki, należy wykorzystać do wykonania siedzisk zgodnie z życzeniem. Jeżeli zewnętrzny piec będzie używany, fotele mogą zaokrąglić się na dole lub należy pozostawić puste miejsce na wewnętrzny grzejnik.  

8. Umieszczenie
pieca

Obecnie jest to świetna okazja, aby przedstawić piec. Oto, gdzie najprawdopodobniej trzeba będzie kupić piec na drewno – piec z rurką „do nurkowania”, czyli taki, który można zanurzyć w wodzie. Piec „do nurkowania” jest zazwyczaj ustawiany i mocowany do drewnianej ściany za pomocą 4 śrubek. Można również użyć zewnętrznego palnika na drewno. Piec zewnętrzny jest zazwyczaj ustawiony obok urządzenia lub w odległości nie większej niż 1 m od balia ogrodowego drewnianego. Podstawa pieca na drewno i drewniane palenisko powinny znajdować się na tym samym poziomie. Jeżeli piec jest ustawiony w inny sposób, należy użyć razem pompy obiegowej wody. Pompa cyrkulacyjna będzie potrzebna do wypchnięcia wody z palnika do drewnianej wanienki, ponieważ różne wysokości i większe odległości nie zapewnią prawidłowego przepływu wody.     

Umieszczenie Pieca

9. Napełnianie wodą – test balia

Teraz należy zalać wodą. Należy zapewnić co najmniej 90 cm wody. Konieczne jest częste uzupełnianie wody, tak aby ciśnienie wody na połączeniach utrzymywało wszystko szczelnie. Zbudowanie pokrywy może być również cenne. Oczywiście, w przypadku nadmiaru rozlanej wody może być konieczne użycie jakiegoś uszczelniacza. Uruchomić ogień wewnątrz palnika i trzymać łopatki do mieszania wody w konsekwencji utrzymując nawet ciepło przez całe balia ogrodowe drewniane.

Napełnianie Wodą – Test Jacuzzi

[one_half]

Dlaczego warto wybrać drewnianą balię:

 • Całkowicie naturalne doświadczenia, brak sztucznych, wbudowanych materiałów;
 • 3 różne rodzaje drewna (świerk syberyjski, modrzew i drewno thermowood);
 • Lite drewno naturalne;
 • Okrągłe modele w różnych rozmiarach dla 4-12 osób (średnica: 1600 – 2200 mm);
 • Pojemność: 1800 – 3400 l (w zależności od rozmiaru);
 • Niższe ceny w porównaniu do modeli z wkładami z polipropylenu (PP) i z włókna szklanego.
[/one_half] [one_half_last]

Co należy rozważyć:

 • Wooden hot tubs require more maintenance;
 • Drewniane balie wymagają więcej konserwacji;
 • Czyszczenie jest bardziej złożone w porównaniu do modeli z wkładami z polipropylenu (PP) lub z włókna szklanego;
 • Można oczekiwać wycieków w pierwszych dniach użytkowania ze względu na naturalne właściwości drewna;
 • Co najmniej 10 cm wody należy zawsze pozostawiać na dnie bali, aby uniknąć skurczów drewna;
 • Wagowo znacznie cięższe w porównaniu do modeli wkładami. Waga: 300-450 kg (w zależności od rozmiaru i rodzaju drewna);
[/one_half_last]

Świerkowe balia ogrodowe drewniane

Balia ogrodowe drewniane świerkowa wyposażona jest w dedykowany piec i wykazuje się odpornością i lekkością zapewnianą przez drewno. Jest to świetna propozycja do zastosowania w domu. Ponieważ świerk ma wspaniałe właściwości wrodzone, jest zaprojektowany, aby być naprawdę dobry, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie jednych z najlepszych balia ogrodowych drewnianych na rynku. Jest on odporny na kurczenie się i zachowuje swój kształt. Posiada również mniej żywicy w porównaniu z innymi rodzajami drewna. Nadal wymaga obróbki, o czym należy pamiętać. Poza tym świerk jest znany z tego, że ma właściwości relaksujące, a także lecznicze, takie jak właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.

Modrzewiowe balia ogrodowe drewniane

Modrzew to kolejny świetny materiał na balia ogrodowe drewniane do podgrzewania. Jest on niezwykle wytrzymały, bardzo dobrej jakości, a także odporny na uszkodzenia bakteryjne i wilgoć. Terapeuci specjalizujący się w aromatach mówią również, że ma on wiele właściwości w tej dziedzinie, ponieważ zapobiega nerwicom, migrenom i problemom z sercem. Modrzew zachowuje bardzo wysoką gęstość i jest również wytrzymały. Masz 4 rozmiary modrzewiowych drewnianych balia ogrodowych drewnianych i mają pasujące stopnie, komin i elementy grzejne, drenaż i balia ogrodowe drewniane. To sprawia, że jest łatwy w użyciu tak, jak chcesz i bez obaw.

Balia ogrzewane zewnętrznym piecem opalanym drewnem

Zewnętrznie ogrzewane balia ogrodowe mają w sumie 3 zalety. Nie wymagają przestrzeni wewnętrznej, wnętrze jest większe i wizualnie wyglądają naprawdę ładnie. Ponadto, zewnętrzny piec jest łatwiejszy w czyszczeniu i nie trzeba się martwić o żadne urazy. Wszystko to składa się na wspaniałe doznania. Minusem jest jednak to, że skończysz z piecem, który jest nieco droższy, a proces ogrzewania może trwać nieco dłużej niż się spodziewasz.

Istnieje również wiele gatunków stali nierdzewnej, które można znaleźć poniżej:

 • 430 to standard, który sprawdza się doskonale, jeśli nie oczysz wody.  Jednak nie będzie można go użyć, jeśli chcesz w ten sposób używać soli morskich, bromu, chloru lub jakiegokolwiek rodzaju uzdatniania wody. 
 • 304 jest gatunkiem niemagnetycznym i jest odporny na różne roztwory, należy jednak unikać obróbki drewna, która wpływa na pH.
 • 316 jest gatunkiem niemagnetycznym, ale posiada szeroki zakres właściwości antykorozyjnych.  Jest on również przyjazny dla chloru, co należy wziąć pod uwagę w jak największym stopniu.

Należy pamiętać o tym, że Akcesoria do Gorących Rurek / Ulepszenia zachowują te same gatunki stali nierdzewnej. Należy pamiętać, że dobór właściwej klasy jest bardzo ważny i naprawdę trzeba się upewnić, że wszystko działa zgodnie z przeznaczeniem, aby uniknąć kłopotów i problemów.

Drewniana pokrywa

Ten dodatek jest poręczny, ponieważ daje naturalny efekt. Poza tym, że wygląda wspaniale, główną zaletą jest to, że można utrzymać balia ogrodowe drewniane wolnym od zanieczyszczeń. Ponadto, temperatura wody jest podnoszona o wiele wyżej, co jest czymś, co naprawdę chcesz wziąć pod uwagę w jak największym stopniu. Czasami trzeba iść z izolowaną pokrywą, ponieważ może to zapobiec wszelkim kłopotom i problemom, które mogą się pojawić.

Dekoracja górnej obręczy

Dzięki tej aktualizacji będziesz miał miejsce, w którym będziesz mógł odpocząć. Poza tym, dodaje elegancji gorącej kąpieli i naprawdę potrzebujesz jej w takiej sytuacji. Dekoracja brzegów jest również przydatna, ponieważ można tam bez obaw dodawać świece, napoje i wszelkiego rodzaju rzeczy. Należy pamiętać, że ten rodzaj dekoracji może zostać uszkodzony przez warunki atmosferyczne. Oznacza to, że może ona ulec zniszczeniu w wyniku działania warunków atmosferycznych.

Wiosło z mieszadłem

Czasami balia ogrodowe drewniane mogą być bardzo gorące. Wiosło z mieszadłem jest dobrym urządzeniem, które pomaga w mieszaniu wody, dzięki czemu znasz właściwą temperaturę. Trzeba pomieszać wodę 3-4 razy podczas procesu, ale warto.

System pęcherzyków powietrza

Potrzebujesz tego typu akcesoriów, jeśli jesteś zainteresowany efektami terapeutycznymi tych balia ogrodowych drewnianych. Jest to prosta dmuchawa powietrzna, której zadaniem jest pomoc w rozluźnieniu masy mięśniowej. Zainstaluje on 8-12 dysz na dole. Chociaż nie jest to system hydromasażu, może okazać się bardzo pomocny.

Oświetlenie LED

Choć nie jest to obowiązkowe, w rzeczywistości jest to zabawny dodatek, który każdy może mieć. Jest interesujący i sprawia, że Twoje balia ogrodowe drewniane wygląda świetnie. Docenisz ją, zwłaszcza w nocy, ponieważ oferuje szeroki wachlarz świateł nastrojowych, z których możesz korzystać tak, jak chcesz.

Osłona cieplna komina

Chcesz się upewnić, że trzymasz się z dala od pieca, a osłona cieplna może ci w tym pomóc. Będziesz mógł trzymać zabłąkane ręce z dala od pieca i możesz mieć pewność, że wszyscy będą bezpieczni i nie będą musieli martwić się o żadne wypadki.

Zawór odwadniający o dużej wydajności

Ten zawór pomoże Ci szybko i bez obaw spuścić wodę. Jest to rura w kształcie trójnika wykonana ze stali nierdzewnej, która pomoże Ci szybko opróżnić balia ogrodowe drewniane z wody. Masz również dyszę podłączoną do węża, dzięki czemu możesz mieć kontrolę nad tym, gdzie odprowadzasz wodę.

Naturalny olej lniany

Dzięki temu naturalnemu olejowi z łatwością poprawisz świeży wygląd swojej gorącej kąpieli. Wygląda niesamowicie i utrzymuje ją w bardzo dobrej formie.

Minibar

Wreszcie, potrzebujesz minibaru, aby cieszyć się swoją gorącą kąpielą. Akcesorium to oferuje 4 miejsca na napoje, dzięki czemu możesz dodać potrzebne napoje. Są one zabezpieczone, dzięki czemu nie trzeba ich wrzucać do wody. Dekoracja jest świetna, a to dostępny, fajny produkt!

Badezuber – Badefass bei TimberIN Deutschland

Badetonne – Badebottich bei TimberIN Deutschland

Bains nordiques en bois

Houtgestookte hottubs

Hottub kopen timberin

Balia ogrodowa drewniana

997

9.7

ZUPEŁNIE NATURALNY


10.0/10

RÓŻNE ROZMIARY 160 - 220 CM


9.5/10

DOSTĘPNE Z FUNKCJĄ WHIRLPOOL


9.5/10

Cons

 • Wymagana większa konserwacja


Pytania?
close slider
×