W skrócie, oferujemy 5 rodzajów drewna, z których każdy ma różne parametry:

Świerk syberyjski to najtańsza opcja. Ma jasny odcień i może mieć widoczne sęki. Jest to wytrzymałe drewno i przy odpowiedniej konserwacji będzie trwać przez wiele lat.

Modrzew syberyjski jest doskonałym wyborem do miejsc, w których drewno jest bardzo narażone na działanie różnych owadów. Modrzew jest znacznie bardziej odporny na owady i rozkład w porównaniu ze świerkiem. Ma jasny odcień. Drewno modrzewiowe jest dość ciężkie.

Thermowood zostało poddane obróbce wysokotemperaturowej. Podczas tego procesu pory drewna zamykają się, dlatego już nie chłonie wilgoci, a żywica zostaje usunięta. Ten rodzaj drewna jest wyjątkowo odporny na próchnicę, nie gnije ani się nie wypacza w przypadku wystawienia na działanie wilgoci. Ma ciemny odcień i jest najlżejsze.

Dąb syberyjski to luksusowy wybór. Jednak może wchłonąć dużo wody, a więc ma skłonność do kurczenia się lub rozszerzania. Dąb wymaga znacznie więcej czynności konserwacyjnych.

Czerwony cedr uważany jest za jeden z najbardziej zrównoważonych materiałów budowlanych. Balia z czerwonego cedru ma czerwony odcień. Cedr ma bardzo niski skurcz i jest wolny od smoły i żywicy.

Aby uzyskać szczegółowy przewodnik, odwiedź nasz blog.

Pytania?
close slider
×